Nový skladový systém už úspesne beži a my opäť expedujeme rýchlosťou, na akú ste u nás zvyknutý. Ospravedlňujeme sa za predchádzajúce oneskorenie. Viac tu.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Čo mať na pamäti pri nákupe detského osvetlenia?

Osvetlenie detskej izby

Odpoveď:

Pre dobrý vývoj dieťaťa je potrebných veľa podnetov, a to nielen vo forme hračiek, ale aj ďalších vecí, ktoré ho v izbe obklopujú. Preto výber detského osvetlenia nie je dobré podceňovať a oplatí sa dodržiavať niekoľko zásad.

Čo mať na pamäti pri výbere detského lustra alebo lampičky?

Bezpečnosť

Rovnako, ako pri nákupe iných vecí, sa zaujímajte o pôvod tovaru a o to, či splňuje európske normy bezpečnosti. U nás nájdete len svietidlá, ktoré tieto normy splňujú, takže môžete byť bez obáv.
  

Dostatok informácií

Nekupujte mačku vo vreci. Pri každom detskom svetle musí byť uvedených niekoľko zásadných údajov: dĺžka, šírka, výška a tiež, akú žiarovku do nej môžete dať, čiže musí byť uvedený typ pätice alebo závitu, príkon a napätie.
 

Viac typov svietidiel

Aby bola izba dostatočne osvetlená, je potrebných viacero typov svietidiel. Ako základný, umiestnený uprostred miestnosti, býva detský luster, ktorý môže byť nahradený bodovým osvetlením. Pri postielke sa používa stolná lampička alebo nástenné osvetlenie. Obzvlásť u mladších detí, ktoré sa boja tmy, sú vhodné orientačné svetlá. Neodporúčame kupovať stojacie lampy, keďže do dlhých káblov by sa deti mohli zamotať a ublížiť si.
 

Vzhľad, ktorý sa dieťaťu páči

Na praktickú stránku sa pozrite vy, na tú estetickú je dobré, pokiaľ už je na to dostatočný vek, sa opýtať samotného dieťaťa. Dnes je detské osvetlenie k dispozícii s najrôznejšími motívmi pre dievčatá aj chlapcov - zvieratká, rozprávkové a filmové postavy, športová tematika, autíčka... Stačí si len vybrať.
 

Vhodná žiarovka

Keď už budete mať svetlo vybrané, kúpte aj vhodný svetelný zdroj. Neodporúčame klasickú vláknovú žiarovku, ktorá je počas prevádzky teplá, takže by sa dieťa mohlo popáliť. Aj vzhľadom na vysokú účinnosť je najlepšia LED žiarovka, prípadne úsporná žiarovka
  

Pozrite se na náš sortiment detských lustrov a svetiel. Všetko máme skladom a až o 70% lacnejšie. 
 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Copyright © 1994 – 2022 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i