0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Akú vybrať lampu do obývačky a spálne?

Odpovedal:
Nina

Odpoveď:

Centrálne osvetlenie v podobe lustra má v obývačke alebo spálni snáď každý. Len s hlavným osvetlením sa tu však neobídete.

Väčšina z vás má určite hlavné osvetlenie v podobe lustra, bodového svietidla alebo rôznych stropníc. Zisťujete ale, že vám aj napriek tomu niečo chýba? Áno, nie je divu. Pokiaľ máte v spálni alebo obývačke len jedno svietidlo, určite to nie je a nebude to pravé orechové. Do týchto miestností je potrebné myslieť nielen na luster, ale tiež na doplnkové svietidlá, ich funkciu zastávajú najčastejšie rôzne lampy.
null 

Lampy v obývačke nesmú chýbať

Či už máte obývaciu izbu väčších rozmerov alebo len pár metrov štvorcových, lampu tu určite využijete. čo viac, budete ju tu určite potrebovať. Áno, pokiaľ v priebehu večera chodíte po miestnosti sem a tam alebo máte návštevu, budete najskôr mať rozsvietené centrálne svietidlo. Čo ale keď zasadnete k televízii alebo sa zavrtáte do pohovky s príjemnou knižkou? Rozsvietiť si luster tak k týmto účelom naozaj nebude ono. Samozrejme to možné je, ale nebudete sa cítiť komfortne. Aby vám tu bolo príjemne, je potrebné hlavné osvetlenie doplniť rôznymi lampami. Jednou z možností môže byť lampa nástenná, ktorá sa už, ako názov hovorí, umiestňuje kam inam ako na stenu. Niektoré nástenné lampy sú s vypínačom priamo na kábli, k tým ostatným budete potrebovať káble na zapojenie k prúdu, čo pokiaľ už nemáte vyriešené vopred, bude potrebné od šikovného elektrikára napraviť.
null 
Nie je to ale jediná varianta, ktorou môžete doplniť vaše hlavné osvetlenie. Ďaľšou z možností môže byť lampa stojacia. Tieto stojacie lampy vypadajú výborne napríklad vedľa pohovky alebo rôzne umiestnené v rohoch miestnosti. Naviac je tiež veľká výhoda to, že v našej ponuke je veľké množstvo stojacích lámp stmievateľných. Teda si sami môžete navoliť intenzitu svetla presne tak, ako sami potrebujete. K čítaniu si svietidlo zosíliť a na sledovanie televízie vytvoriť príjemnú atmosféru tlmeného svetla.
null 
Pokiaľ si ešte chcete spestriť vašu obývaciu izbu nejakou dekoráciou, môžete zabiť dve muchy jednou ranou a zaobstarať si niektorú z dekoračných lampičiek, ktoré budú plniť funkciu ako dizajnovú, tak aj funkciu doplnkového osvetlenia.

Spálňa bez lampičiek? Ani náhodou!

Čo sa týka spálne, tu je potrebné doplnkové osvetlenie nemenej dôležité. Uplatnia sa tu ale iné druhy lámp. Tým, že si sem zaobstaráte stojaciu lampu alebo nástennú lampu, samozrejme nič nepokazíte. Čo by ale v žiadnej spálni nemalo chýbať sú  lampičky na nočný stolík. Bez tých si spálňu len ťažko dokážeme predstaviť. Aj tu si napríklad radi prečítame alebo prehliadneme časopis. Vzhľadem k tomu, že sem väčšinou líhame večer, hlavné svietidlo by nás tak mohlo až zbytočne rušiť a obťažovať. Je teda potrebné vybrať si takú lampičku, ktorá bude svietiť tak akurát. Nie málo, aby smi si neničili oči, ale zase nie moc ostro a silno, aby nás neoslňovala. V ponuke máme rôzne klasické lampičky, ale aj moderné vychytávky v podobe rôznych LED lampičiek, z ktorých niektoré obsahujú navyše tiež displej. Pokiaľ teda máte radi modernú techniku, aj takú vychytávku si do spálne môžete zaobstarať.
Ak ste sa doteraz doma obmedzovali len jedným svietidlom, je teraz čas to napraviť.

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.