Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Hodnotenie od našich zákazníkov

 • Ochota a pomoc pri riešení problému reklamácie.

Overený zákazník

 • platba pri vyzdvihnuti na dorucovacom mieste len v hotovosti nie kartou.

Overený zákazník

 • velký výber,dobre ceny ,rýchle dodanie

Overený zákazník

Vypínače a rámiky

 • Farba
 • Stupeň krytia (IP)
 • Funkcie
 • Napätie
 • Materiál
 • Typ
 • Výrobca
 • Dostupnosť

Farba

Ostatné značky
Farba značí to, akú bude mať daný produkt farbu. Pokiaľ zvolíte „zlatá“, zobrazia sa len produkty, ktoré sú zlaté alebo zlatú farbu obsahujú.

Stupeň krytia (IP)

Ostatné značky
IP20 (51)
IP54 (1)
IP55 (1)
Stupeň krytia (IP) udáva odolnosť elektrických zariadení proti vniknutiu cudzieho telesa a vniknutiu kvapalín, predovšetkým vody. Vyjadruje sa v tzv. IP kódu, ktorý je tvorený znakmi „IP“ nasledovanými dvoma číslicami. Prvá číslica udáva ochranu pred nebezpečným dotykom a před vniknutím cudzích predmetov, druhá číslica označuje stupeň krytia pred vniknutím vody. Viac informácii o IP krytí nájdete v tomto článku.

Funkcie

Ostatné značky
Vo výbere Funkcie si volíte rozšírené vlastnosti svietidla. Pokiaľ zvolíte položku „LED technológie" potom sa Vám vyfiltrujú produkty, ktoré obsahujú LED technológiu.

Napätie

Materiál

Ostatné značky
kov (11)
plast (94)
Materiál značí to, z akého materiálu bude daný produkt vyrobený. Pokiaľ chcete vybrať sklenené produkty, zaškrtnite políčko „sklo“.

Typ

Ostatné značky
Kategória Typ rozlišuje osvetlenie podľa ich typov a Vy si tak môžete zvoliť svietidlo presne podľa Vášho využitia.

Výrobca

Odporúčame
Philips (1)
Ostatné značky
Legrand (50)
Vyberte si značku podľa Vášho výberu. Pár sme Vám ich odporučili podľa nášho naskladnenia a skúseností. Ďalšie kvalitné značky nájdete hneď pod nimi.

Hlavné vypínače na svetlo

Vypínače a spínače

Vypínač na svetlo je dôležitou súčasťou takmer každého osvetlenia. Vďaka nemu máme možnosť so svietidlom pracovať. Základný spínač vie svetlo rozsvietiť a zhasnúť. Pokiaľ je vypínač na svetlo so stmievačom, potom pomocou neho môžeme korigovať intenzitu osvetlenia. Rovnakú funkciu väčšinou plní i otočný vypínač, ktorý sa často objavuje medzi retro vypínačmi
  

Bezdrôtový vypínač 

Bezdrôtové vypínače svetla sú modernejšou variantou klasických domových vypínačov. Ich výhoda spočíva v tom, že nemusíte riešiť žiadnu kabeláž. Medzi tieto "luxusné vypínače" môžeme zaradiť i dotykový vypínač. Ako už názov napovedá, ovláda sa len dotykom. Čo sa týka umiestnenia, najbežnejšie sú vypínaše na stenu, umiestnené najčastejšie hneď za dverami. Schodišťový vypínač zase nájdete pod schodami a hore nad schodami, kde slúži ovládaniu schodištových svetiel.
  

Zapojenie vypínačov

 
Akékoľvek vypínače a domové spínače nedoporučujeme inštalovať svojpomocne. Hlavný vypínač inštalujte pod dohľadom skúseného elektrikára, ale radšej prenechajte celú túto prácu jemu. Inštalácia vypínača na svetlo vyžaduje znalosti elektriky a fyziky. Môžete sa tak vyhnúť nepríjemným následkom, ako je skrat či dokonca požiar vypínača a celého elektrického rozvodu. 

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.