Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Filtrovanie

Načítanie filtra ...

Zobraziť viacZobraziť menej

Slúchadlá, mikrofóny a webkamery

Vendor 9
  • Najpredávanejšie
Ďalšie najpredávanejšie

Podkategórie: Slúchadlá, mikrofóny a webkamery - vyberte podkategóriu

Popis kategórie

Slúchadlá, mikrofóny a webkamery


Slúchadlá k mobilnému počúvaniu hudby, podcastov alebo na telefonovanie sa stávajú čím ďalej viac populárnejšie, čomu odpovedá aj široká ponuka slúchadiel všetkých typov. V posledných rokoch patrí medzi najobľúbenejšie slúchadlá práve tie bezdrôtové. Drôtové modely nahradzujú slúchadlá s Bluetooth, vedľa slúchadiel cez hlavu sú v ponuke tiež obľúbené štupľové. Na ten najlepší zážitok z hudby či z hrania hier vyberajte zo slúchadiel cez hlavu.


Najzákladnejšie rozdelenie slúchadiel možno urobiť podľa ich konštrukcie, teda spôsobu, akým držia v ušiach a na hlave a či ucho zakrývajú úplne alebo len z časti.


Slúchadlá do uší sú dnes najrozšírenejším typom slúchadiel pri počúvaní z mobilných telefónov, tabletov alebo notebookov. Ide o malé slúchadlá, ktoré sa vkladajú priamo do ucha, spojené drôtom prípadne samostatné bezdrôtové. Spojenie slúchadiel a zariadenia zabezpečuje funkcie Bluetooth. Tieto malé slúchadlá delíme na:


Kôstkový typ - ich názov vychádza z tvaru plastového púzdra, ktoré sa vkladá do ušnice. Kvalita reprodukcie aj jej prevedenie je na nižšej úrovni a tomu zodpovedá aj ich cena.

Štupľové  alebo in-ear slúchadlá – ktoré sa vkladajú hlbšie do zvukovodu a sú opatrené vymeniteľnými silikónovými náušníkmi. Vďaka svojej konštrukcii lepšie potlačujú okolitý hluk, takže nie je  potrebná tak hlasitá reprodukcia ako u napríklad u zmieneného kôstkového štýlu.


Najlepším partnerom na počúvanie hudby budú bezdrôtové slúchadlá cez hlavu. Tieto slúchadlá sú väčšie, takže sú o niečo menej praktické (do vrecka ich nedáte), ale o to viac vám to vynahradí svojím výkonom. Majú batériu umiestnenú najčastejšie v niektorej z mušlí a vzhľadom k veľkosti môžu dosiahnuť dlhšieho času prehrávania presahujúci napríklad 20 hodín. Na jednej z mušlí je umiestené aj ovládanie, ktoré umožňuje posun skladieb či úpravu hlasitosti zvuku. Vďaka tomu, že mušľa vám pokryje celé ucho, je pôžitok z počúvania tým najlepším. Mušle sú perfektne odhlučnené, a preto nie je potrebné mať nastavenú tú najvyššiu hlasitosť.


Na skvelý zážitok z hry, by sme doporučili zvoliť slúchadlá cez hlavu. Je jen na vás či zvolíte komfort a zaobstaráte si slúchadlá bezdrôtové alebo slúchadlá s drôtom. Pripojenie cez drôt je veľmi jednoduché, dnes už ide len o jeden USB konektor, ktorý vám pripojí slúchadlá, tak aj zabudovaný mikrofón. V prípade obstarania bezdrôtových slúchadiel, si prosím overte či vaše zariadenie podporuje tento typ a dokáže slúchadlá prepojiť pomocou Bluetooth.


Kôstkové alebo štupľové slúchadlá úplne bez drôtov?

Aktuálne najvyhľadávanejší typ slúchadiel. Ide o dve samostatné in-ear slúchadlá, ktorá nie sú navzájom prepojené káblom. Vzhľadom k ich malým rozmerom a nízkej hmotnosti sú opatrené batériami s kapacitou, ktoré umožňujú počúvanie až niekoľko hodín. Predĺženie času prehrávania je u tohoto typu dosiahnuté špeciálnym dobíjacím púzdrom, ktoré má vlastnú batériu, z neho sa slúchadlá dobíjajú pri uložení do boxu. Škatuľku na slúchadlá stačí doma nabiť a vyraziť na cestu. Slúchadlá sa dobíjajú automaticky po vložení do škatuľky.


V neposlednom rade si u nás vyberú aj športovci. Dôležitým parametrom športových slúchadiel je stupeň krytia, ktorý by mal byť na takej úrovni, aby slúchadlám neuškodil dážď. Bežci ocenia aj elimináciu zvuku prúdiaceho vzduchu. Najpodstatnejšie je predovšetkým konštrukcia slúchadiel, ktorá by mala zabrániť nechcenému vypadnutiu slúchadla z ucha.


Mikrofóny a web kamery z našej ponuky vám zabezpečia kvalitný prenos pri hovore alebo akejkoľvek činnosti spojenej s mikrofónom a kamerou.

Banner patička

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i