Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Ako správne vybrať luster do obývačky a spálne?

Obývačka a spálňa

Odpoveď:

Mať luster v obývacej miestnosti a spálni je snáď samozrejmosťou Ako si ale vybrať ten správny?

Luster do obývacej miestnosti

Pri výbere hlavného osvetlenia obývacej miestnsti sa väčšinou zameriavame predovšetkým na vizuálnu stránku. Tá je samozrejme veľmi dôležitá, keďže je potrebné, aby sa vám luster páčil a nerozčúlila vás každá cesta okolo neho, protože sa na neho už nemôžete dívať. To, ako sa vám tu bude luster vynímať, je teda podstatnou súčásťou správneho výberu. Bezpochyby. Záleží na celkovom designe a vybavení, aby sa vám spolu nič nebilo.
null
Pokiaľ dom ešte len staviate, máte perfektnú možnosť ovplyvniť aj to, kde chcete mať luster umiestnený. Pokiaľ plánujete mať iba jedno centrálne svietidlo, je nejlepšie umiestniť ho doprosred miestnosti. Takto si postačíte v prípade, že máte obývaciu miestnosť naozaj malú. V opačnom prípade, je dobré umiestniť sem viac svietidiel. A teraz tým nemyslíme iba doplniť hlavné osvetlenie o rôzne lampy. Mnohým z vás obývacia miestnosť slúži tiež ako jedáleň. Táto časť obývacej miesnosti si zaslúži tiež svoj luster. Ten sa zpravidla umiestňuje nad jedálenský stôl. Použíť sem môžete slabšiu žiarovku než do druhého lustru, aby vám pri jedle svietidlo príliš ostro nesvietilo do očí.
null
Luster – teda ten, ktorý sa berie ako hlavný či centrálny, by mal slúžiť k všetkým úkonom, ktoré obvykle v obývacej miestnosti robíte. Je teda potrebné sa zamyslieť nad tým, na čo všetko si tu budete chcieť posvietiť. Napríklad také žehlenie, ktoré si väčšinou každý prinesie k televízii práve tu v obývacej miestnosti. A pri tejto činnosti si pri zlom osvetlení môžete zničiť oči. Je teda potrebné vybrať si dostatečne silné svietidlo. Čo sa týka žiaroviek, tu sa nejčastejšie stretávate s doporučením teplej bielej, ktorá navodzuje okrem ďalších praktických funkcií tiež príjemnú atmosféru. Luster do obývacej miestnosti si môžete dovoliť, pokiaľ máte dostatečne vysoké stropy. Pokiaľ je opak pravdou, je možné sem použíť taktiež rôzne bodové svietidlá, stropnice či svietidlá do podhľadu, ktoré taktiež môžu vyzerať veľmi vkusne. Pokiaľ naviac máte radi príjemnú atmosféru v prítmí, môžete si zaobstarať stmievateľný luster a intenzitu svetla si navolíte podľa seba.
null 

Luster do spálne

Čo sa týka osvetlenia spálne, aj tu platí rovnaká rada ohľadom výberu žiaroviek. Je nejlepšie sem umiestniť teplú bielu, ktorá nesvietí príliš ostro, ale zároveň priestor vhodne osvetlí. Sem väčšinou ako centrálne svietidlo postačí iba jeden luster či jedno stropné svietidlo. To by sa malo umiestniť doprostred miestnosti, aby bolo svetlo rovnomerne rozprestrené. Pokiaľ sem budete chcieť umiestniť svietidiel viacero, je vždy potrebné dbať na to, aby tomu bolo aj v tomto prípade. Teda, aby nebola osvetlená iba časť miestnosti na úkor zbytku priestoru v spálni. Určite si tu budete skúšať oblečenie, na ktoré je treba dobre vidieť. Tieň či prítmie by teda bolo veľmi nepríjemné. Žiarovka by teda mala byť dostatečne silná, nie však ostrá. Čo sa týka výberu, opäť záleží tiež na designe celej miestnosti.
null 
Ak už sa jedná o luster do spálne či luster do obývačky, snáď ku každému designu miestnosti tu nájdete, čo potrebujete. Lustry klasické, vitrážové či vintage. Ale do honosnějších spální či obývačiek tiež lustre krištáľové. Podstatné je, aby k sebe všetko zapadalo a vy ste sa tu cítili dobre a príjemne.
null 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i