Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aký LED pásik do kuchyne

Kuchynské osvetlenie

Odpoveď:

Kuchyňa je jednou z najrušnejších miestností v domácnosti. Jasné, dobre rozptýlené osvetlenie kuchyne z nej robí priestor, ktorý je podstatne efektívnejší a zábavnejší.

Do kuchýň môžeme použiť svetlá a príslušenstvo v širokej škále štýlov a vzorov tak, aby boli vhodné pre každý dizajn kuchyne, od tradičnej až po minimalisticky moderný. Pri dnešnom trende, prepojenia kuchyne s obytnou časťou bytu sa z tohto priestoru, určeného na varenie, stáva rušné miesto rodinného stretávania a tiež spoločenského života. A práve LED (diódové) osvetlenie je do vyťaženej kuchyne skvelou voľbou. Sú to energeticky úsporné svetelné zdroje s dlhou životnosťou. Pomocou LED pásikov možno tiež ľahko rozviesť svetlo, doslova do každého kúta. Ponúkajú obrovskú flexibilitu pri návrhu projektu.
 
LED pásik
 

Kuchyne milujú LED pásiky 

LED pásiky je možno ľahko nainštalovať po celej dĺžke pracovnej dosky, do presklených skriniek, šuplíkov a všetkých tmavších kútov kuchynskej linky tak, aby užívatelia mali dokonalý prehľad o každej uloženej veci. Diódové LED pásiky vám umožnia rovnomerné osvetlenie celej pracovnej plochy, čo je pre kvalitnú prácu v kuchyni veľmi dôležité. Podstatnú úlohu pre efektívne osvietenie, hrá výber správneho typu LED pásiku. Je vhodné riadiť sa štýlom a farbou kuchyne, ale všeobecne sa dá povedať, že je dobré používať skôr LED pásiky s chladnejším svetlom - s vyššou farebnou chromatickosťou. Do rustikálne ladenej tradičnej kuchyne, sa ale budú dobre hodiť aj tie, ktoré majú teplejší odtieň svetla. Ako doplnkové dekoratívne osvetlenie môžete tiež využiť RGB LED pásiky, s ktorými sa dá farebnosť kuchyne skvele podčiarknuť. Nie sú však vhodné na osvetlenie pracovnej dosky.
 
Ďalším dôležitým kritériom pre vhodný výber je otázka príkonu pásikov, teda ich svietivosť. Na osvetľovanie skriniek, soklov či šuplíkov postačí základná svietivosť s príkonom 4,8 W / meter. Avšak na osvetlenie pracovnej dosky by bol tento príkon nedostatočný a je nutné zvoliť vyššiu svietivosť. Ak použijeme pásiky s príkonom maximálne 9,6 W / m, nie je nutné pásiky chladiť a dajú sa inštalovať samostatne. Pásiky s vyšším príkonom (okolo 12 W / m), je vhodné chladiť, aby nedochádzalo k prehriatiu. Na to sa využívajú hliníkové profily, ktoré sa inštalujú spolu s LED pásikmi. Vďaka neobmedzeným možnostiam umiestnenia a kombináciám diódových pásikov, možno vytvoriť kuchyňu presne na mieru aj tomu najnáročnejšiemu užívateľovi.

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Aký LED reflektor vybrať? Exteriér
Aké osvetlenie pergoly vybrať? Exteriér
Ako využiť farbu svetla v praxi? Mohlo by Vás zaujímať
Ako na žiarivkové svietidlá? Garáž a pivnica
Ako na správne osvetlenie pivnice? Garáž a pivnica

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i