Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aké osvetlenie pergoly vybrať?

Exteriér

Odpoveď:

Pergola je ideálne miesto pre odpočinok a aby pohoda bola dokonalá, je dobré mať pergolu vhodne osvetlenú. Odporučíme vhodné typy svetiel a nebudú chýbať aj názorné fotografie pre inšpiráciu.

Prevažujú nástenné svietidlá na fasádu

Keď sa pozriete na súčasnú ponuku vonkajších svetiel, sú najväčšou mierou zastúpené nástenné svietidlá, ktoré sa umiestňujú na fasádu domu alebo konštrukciu pergoly. Na výber je z rôznych tvarov, ktoré určujú aj rozptyl svetla. Pre väčšie pergoly je určite vhodné zaobstarať viac svietidiel. Pre menšie priestory je zaujímavým riešením použitie podhľadových svietidiel.
 
     
Ďaľšou variantou pre osvetlenie pergoly sú závesné svetlá. Najčastejšie sa jedná o kovové lustre na reťazi v prevedení lampášov. Tieto typy majú výhodu, že poskytujú rovnomernejšie osvetlenie a tiež dizajnové do väčšiny pergol dobre zapadnú.

Dôležitá je ochrana pred vniknutím vody a cudzích predmetov

Pokiaľ máte osvetlenie v pergole umiestnené tak, že vám na ne väčšinu dňa svieti slnko, nemusí byť klasické na elektrinu, ale môžete využiť aj moderné LED solárne osvetlenie. Usporíte peniaze, podporíte životné poistenie a tiež nemusíte mať do pergoly privedenú elektrinu.

Či už dáte prednosť akémukoľvek svietidlu, vždy nezabudnite, že musí byť v prvom rade bezpečné, čo znamená, že musí byť dostatočne chránené pred vonkajšími podmienkami. V praxi to znamená, že pre osvetlenie pergoly kupujte produkty len s hodnotou IP krytia 44 a vyššou. Budete tak mať istú ochranu pred vniknutím pevných cudzích telies s priemerom 1 mm a väčších a proti vode striekajúcich zo všetkých smerov.
 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i