Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aký LED reflektor vybrať?

Exteriér
Odpovedal:
TatianaTatiana

Odpoveď:

Pre osvetlenie veľkých priestorov, sôch, bilboardov a ďaľších iných objektov, ale tiež pri práci na záhrade alebo v dieľni. Pre všetky tieto aktivity je najlepším typom svietidla reflektor. Kvôli úspore energie je ten klasický halogénový postupne nahradzovaný modernejším s LED diódami. Poradíme, aké sú teraz na trhu typy LED reflektorov a aké sú ich výhody.

Najdôležitejšia je svietivosť a účel využitia

Ešte než začnete prehliadať ponuku LED reflektorov (niekedy označované ako LED halogény) v e-shopoch alebo kamenných obchodoch, odporúčame si ujasniť niekoľko hľadísk, ktoré vám výber uľahčia a tiež skrátia dobu nákupu. Najdôležitejšie je vedieť, pre akú činnosť reflektorové svietidlo využijete a s tým súvisí, ako musí byť výkonné, teda aká bude jeho svietivosť.

Dnes sú v ponuke LED reflektory od 10 do 100 W. Nezabudnite ale, že spotrebujú o 50 až 80 % menej elektriny ako halogénové, takže bez problémov 100W LED reflektor nahradí 500W halogénový. Naviac tie dražšie modely majú životnosť až 50 000 hodín. Napätie býva najčastejšie 230 V, ale sú k dispozícii aj nízkonapäťové 12–24V. Ohľadne teploty farby doporučujeme dennú bielu (viac ako 5 000 kelvinov), ktorá podporuje sústredenosť a menej sa pri nej unavia oči.


Druhy LED reflektorov

Okrem svietivosti sa LED reflektory odlišujú samozrejme vzhľadom, čo určuje aj ich využitie. Nižšie popisujeme najčastejšie typy.

1. LED halogény

Vzhľadovo sú veľmi podobné klasickým halogénovým reflektorom. Bývajú predovšetkým v čiernej a striebornej farbe a v širokej škále výkonnosti, napríklad pr osvetlenie zahradnej dekorácie stačí výkon 10 W. 

2. Stojanové 

Oproti LED halogénom majú stojan, vďaka ktorému sa napríklad pohodlne zapichnú do zeme. 

3. Slim 

Jedná sa o typy, ktoré majú menšiu hĺbku (zaberajú menej priestoru), ľahko sa teda umiestňujú na fasádu, pod odkvap, ...

4. Prenosné 

Ideálne pre činnosti, pri ktorých sa mení miesto – napríklad pri stavbe domu, oprave auta, ... Sú vybavené držadlom a stabilným stojanom.


Praktické je doplnenie o senzor

Uvedené druhy môžu byť ešte doplnené o senzor/PIR čidlo, čo znamená, že sa napríklad v prípade pohybu automaticky rozsvietia a po stanovenom čase, ktorý je možné navoliť, zas automaticky zhasnú.
Najmodernejšou variantou je potom solárny LED reflektor, ktorý k svojej prevádzke nepotrebuje vôbec žiadnu elektrickú energiu. Ideálne riešenie na miesta, kam nie je privedená elektrina.Autor článku:

Tatiana
Tatiana Špecialista zákazníckeho servisu

Tatiana nie je len špecialistkou zákazníckeho servisu, ale tiež fanúšikom moderného LED osvetlenia. Vo svojich článkoch vám poradí ako ušetriť elektrinu alebo ako správne vybrať žiarovku. Tiež vám poskytne množstvo tipov ako dokonale osvetliť váš dom aj záhradu.

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Koľko ušetríte s LED žiarovkami? Mohlo by Vás zaujímať

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i