0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aké vybrať kúpeľňové osvetlenie nad zrkadlo?

Odpoveď:

Na osvetlenie zrkadla je možné použiť nástenné žiarivkové svietidlá alebo lampy. Alebo môžete hneď kúpiť zrkadlo s osvetlením.

Aj keď sa to nezdá, v kúpeľni človek trávi veľké množstvo času. A dvojnásobne to platí pre pobyt pred zrkadlom, takže výber kvalitného kúpeľňového osvetlenia nad zrkadlo nie je dobré podceňovať.  

Intenzívne, ale jemne rozptýlené svetlo

Ako už ste sa mohli dočítať v našom článku Aké vybrať kúpeľňové svietidlo, pri nákupe sa sústreďte hlavne na bezpečnosť. To znamená, že sa vždy pozrite na obal svietidla, akú má hodnotu IP krytia, aby ste vedeli, do akých častí kúpeľne svetlo môžete namontovať. V hodnote IP krytia vás bude zaujímať predovšetkým druhá číslica, ktorá udáva stupeň ochrany proti vniknutiu vody. Zapamätajte si, že čím vyššie číslo, tým vyššia ochrana.
   

Osvetliť zrkadlo môžete niekoľkými spôsobmi. Buď si môžete kúpiť priamo zrkadlo s osvetlením, alebo vyberať zo širokej ponuky svietidiel nad zrkadlo. Môže ísť napríklad o lampy, ale veľmi obľúbené sú nástenné žiarivkové svietidlá, pretože je možné ich umiestniť nad aj vedľa zrkadla. Je potrebné, aby osvetlenie bolo intenzívne (aby sa tak napríklad zabránilo porezaniu pri holení), ale zas jemne rozptýlené, aby neoslňovalo a nevytváralo na tvári nevhodné tiene. 
Pokiaľ by ste chceli mať svoju kúpeľňu trendy, je možné ešte priestor pri zrkadle doplniť LED pásikmi, ktoré je možné rôzne farebne meniť.
 

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2020 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i