Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aké vybrať kúpeľňové osvetlenie nad zrkadlo?

Kúpeľňové svietidlá

Odpoveď:

Na osvetlenie zrkadla je možné použiť nástenné žiarivkové svietidlá alebo lampy. Alebo môžete hneď kúpiť zrkadlo s osvetlením.

Aj keď sa to nezdá, v kúpeľni človek trávi veľké množstvo času. A dvojnásobne to platí pre pobyt pred zrkadlom, takže výber kvalitného kúpeľňového osvetlenia nad zrkadlo nie je dobré podceňovať.  

Intenzívne, ale jemne rozptýlené svetlo

Ako už ste sa mohli dočítať v našom článku Aké vybrať kúpeľňové svietidlo, pri nákupe sa sústreďte hlavne na bezpečnosť. To znamená, že sa vždy pozrite na obal svietidla, akú má hodnotu IP krytia, aby ste vedeli, do akých častí kúpeľne svetlo môžete namontovať. V hodnote IP krytia vás bude zaujímať predovšetkým druhá číslica, ktorá udáva stupeň ochrany proti vniknutiu vody. Zapamätajte si, že čím vyššie číslo, tým vyššia ochrana.
   

Osvetliť zrkadlo môžete niekoľkými spôsobmi. Buď si môžete kúpiť priamo zrkadlo s osvetlením, alebo vyberať zo širokej ponuky svietidiel nad zrkadlo. Môže ísť napríklad o lampy, ale veľmi obľúbené sú nástenné žiarivkové svietidlá, pretože je možné ich umiestniť nad aj vedľa zrkadla. Je potrebné, aby osvetlenie bolo intenzívne (aby sa tak napríklad zabránilo porezaniu pri holení), ale zas jemne rozptýlené, aby neoslňovalo a nevytváralo na tvári nevhodné tiene. 
Pokiaľ by ste chceli mať svoju kúpeľňu trendy, je možné ešte priestor pri zrkadle doplniť LED pásikmi, ktoré je možné rôzne farebne meniť.
 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Copyright © 1994 – 2023 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i