0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Ako na správne osvetlenie pivnice?

Odpoveď:

Pivnice sú väčšinou miestnosti, ktoré nemajú prístup k prirodzenému slnečnému svetlu. Preto sa poďme spoločne pozrieť ako im dodať dostatok svetla aspoň s našimi svietidlami.

Pokiaľ vašu pivnicu aktívne využívate, určite viete, aké dôležité je mať v tejto miestnosti správne osvetlenie. Ako sme už spomenuli, máloktorá pivnica má to šťastie a dostane sa do nej slnečné svetlo, čo znamená jediné - je nutné ju vybaviť svietidlami. To ale nemusí byť tak jednoduché ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.
 
 
 
Rôzne druhy pivníc
 
Prvým krokom by malo byť stanovenie si, do akého druhu pivnice chcete svietidlo umiestniť. Pokiaľ vám slúži pivnica skôr ako odkladacia miestnosť, kde máte uschované zimné pneumatiky od auta a starý nábytok, bohato vám bude stačiť jedno hlavné stropné svietidlo, ktoré by malo bez problémov osvetliť celú miestnosť. Dôležité je tiež si uvedomiť, že je to pivnica a nie výstavná alebo predvádzacia miestnosť, teda nám tu ide skôr o kvalitu osvetlenia než o dizajn svietidla. Keďze pivnice majú skôr nízke stropy a menšie priestory, najlepšou voľbou bude stropné prisadené svietidlo, ktoré nebude nijak prekážať a dodá vám veľké množstvo svetla.
 
 
Pre vínnu pivnicu sa najviac hodí kombinácia stropných a nástenných svietidiel, ktoré výborne osvetlia celú pivničnú klenbu. Ak chcete niečo viac estetického, nástenné svietidlá je možné nahradiť podhľadovými svietidlami. Keďže je to vínna pivnica a najskôr tam nejakú tu chvíľu pri degustácii strávite, je dôležité sa v týchto priestoroch cítiť dobre. Pre tento dobrý pocit by sme odporúčali skôr svetlá s teplotou chromatickosti do 5000 K
 
 
Častým problémom pivníc býva ich vlhkosť. Samozrejme, v určitých prípadoch je vítaná, ale v tých ostatných je to naozaj náročný boj. A na tento boj musíte byť dobre pripravení s tým správnym svietidlom. Preto je najlepším riešením poobzerať sa po takom, ktoré má dostatočné krytie IP. Vysokú ochranu proti vlhkosti vám môžu ponúknuť napríklad technické a priemyselné svietidlá, vonkajšie osvetlenie alebo reflektory - tie nielen že môžu osvetlovať pivnicu ako hlavné zdroje svetla, ale môžete ich využiť aj ako sekundárne zdroje do svojho kútika pre domáceho majstra.
 
 

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2020 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i