Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aký vybrať detský luster?

Osvetlenie detskej izby

Odpoveď:

Základom správneho osvetlenia detskej izby je stropné svietidlo alebo luster. Je vhodné zakúpiť aj nástenné a orientačné svietidlo.

Chcete svojmu dieťaťu pripraviť tú nakrajšiu izbičku? Tak potom vedzte, že nie je dôležitý len nábytok či vymaľovanie stien - veľkou ozdobou je aj rôznofarebné svietidlo. Avšak pozor, aby ste sa pri výbere nenechali príliš ovplyvniť iba vzhľadom, detské svietidlo totiž v prvom rade musí byť bezpečné a funkčné.

Lustre, ktoré bavia

Neoddeliteľnou súčasťou detskej izby sú jednoznačne detské lampičky, tie ale využijete viac, až dieťa trochu vyrastie a bude sa učiť alebo si čítať. Najprv je teda potrebné sa porozhliadnuť po centrálnom svietidle. Pre izby s nižším stropom odporúčame prisadené stropné svietidlá, ktoré doliehajú priamo na strop. Rovnako vhodné pre nižšie stropy sú bodové svetlá. Oba typy svietidiel zoženiete v najrôznejších farebných prevedeniach a tvaroch.
 
Veľmi obľúbené sú taktiež detské lustre, ktoré skutočne hýria kreativitou. Sú napríklad v tvare lietadielka, auta či rôznych zvieratiek. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ, vždy dávajte prednosť osvetleniu s rozptýleným svetlom, ktoré musí mať dostatočnú intenzitu. Dieťa trávi v izbe hoci aj celý deň, preto je nutné, aby si nekazilo oči. U úplne malých detí ale dajte pozor, aby nehľadeli priamo do svetla.
  
Nezabúdajte, že dôležitý je aj svetelný zdroj, ktorý do svietidla namontujete. Veľmi obľúbené sú LED žiarovky, pretože sú veľmi úsporné a pritom už dokážu svietiť v rôznych farbách svetla, takže sú pre dieťa príjemné.
     

Svietiaca hračka pre orientáciu

Svoje miesto v detskej izbe má aj nástenné svietidlo. Rodičia ho môžu využiť napríklad pri prebaľovaní a dieťa sa pri ňom úplne neprebudí ako pri rozsvietení hlavného svetla. Aj pri nástennom osvetlení je možné vyberať spomedzi najrôznejších typov. 
 
Pokiaľ sa vaše dieťa bojí tmy, je vhodné zadovážiť do izby tzv. orientačné svietidlo, ktoré môže jemne svietiť po celú noc alebo sa rozsvieti iba v prípade pohybu. 
     
 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Copyright © 1994 – 2023 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i