Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Akú vybrať detskú lampičku?

Osvetlenie detskej izby

Odpoveď:

Detská lampička by mala mať ohybné kĺbové rameno, aby dieťa mohlo meniť sklon svetla podľa potreby.

Pri kupovaní detských svietidiel je potrebné si uvedomiť, že dieťa bude v izbe tráviť možno aj celý deň, a to pri najrôznejších činnostiach, takže je tomu potrebné prispôsobiť druhy osvetlenia.

     

Lampička nesmie dieťa oslňovať

Do stredu detskej izby sa umiestňuje stropné svietidlo alebo luster (viac si môžete prečítať v článku Aký vybrať detský luster), ale nemenej dôležité je osvetliť taktiež aj priestor pri posteli a predovštkým písací stôl. Neodporúčame kupovať stojacie lampy či iné svetlá s dlhými káblami, pretože by o ne dieťa mohlo zakopnúť. Použiť je teda možné nástenné svietidlá, avšak najvhodnejšie sú detské lampičky. Môžete ich totiž po stole rôzne posúvať a meniť tak smer aj intenzitu svetla. Ich flexibilitu oceníte obzvlásť pri písaní. Aby nedochádzalo k tienieniu, pravák by mal mať lampičku na ľavej strane a ľavák naopak na pravej strane stola. Taktiež je potrebné si ustrážiť, aby svetlo dieťa neoslňovalo. Lampička tak musí mať nepriesvitné tienidlo a nesmie z nej vyčnievať žiarovka. Čo sa týka výšky lampičky, odporúča sa, aby svetlo plochu osvetľovalo z výšky približne 30 cm (to závisí od výšky dieťaťa) a uhol dopadu by mal byť 60 až 70 stupňov. Tu je výhodné, ak si dieťa môže sklon svetla korigovať podľa vlastnej potreby. Odporúčame teda kupovať detské lampičky s ohybným kĺbovým ramenom.
     

V našom e-shope máte na výber spomedzi rôznych tvarov a farieb detských lampičiek. Môžete si zvoliť jednoduchú verziu iba s obrázkom na tienidle či lampu, ktorá už bude v tvare nejakého zvieratka. Navyše, motívy niektorých lampičiek sú rovnaké aj pre stropné svietidlá či lustre, takže detská izba bude krásne zladená.
Spoločne s detskou lampičkou budete pravdepodobne kupovať aj svetelný zdroj, ktorý do nej namontujete. Najvhodnejšie sú LED žiarovky. Sú totiž energeticky úsporné a dokážu svietiť v rôznych farbách svetla. Vyberajte tie, ktoré majú dostatočnú svietivosť, pre písanie sa odporúča hodnota intenzity osvetlenia 500 lx (viac sa môžete dočítať v článku Ako silná žiarovka je potrebná?).
A ešte dve rady na záver: Lampa musí stáť na pevnom a rovnom podklade, aby nespadla. Taktiež je dobré, ak spoločne s lampičkou svieti ešte iné svetlo. Nedochádza tak k prudkému svetelnému prechodu, ktorý vedie k únave očí. 
     
 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Copyright © 1994 – 2023 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i