0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

LED diódové pásky

Nina

V dnešnej dobe ide všetko dopredu. Či už veda, či už technika, všade je vidieť pokrok a svietidlá nie sú výnimkou. Stále viac ľudí vsádza na moderný dizajn a pokrokovú technológiu. My sme sa Vám ju rozhodli ponúknuť v podobe LED pásku.

S LED žiarovkami sa už určite stretol každý z Vás. Patria totiž medzi veľmi vyhľadávané zdroje nie len vďaka svojej úspornosti, ale tiež vďaka jednoduchej inštalácií.  A jedným z najobľúbenejších svetelných zdrojov sú LED diódové pásky.

Svietiace LED pásky sú skvelou voľbou pre osvetlenie ako interiéru, tak i exteriéru. Na rozdiel od žiaroviek, nezaberajú takmer žiadny priestor a tiež ich životnosť je mnohonásobne vyššia ako u žiaroviek alebo úsporných žiaroviek.  I spotreba elektrickej energie LED diód je minimálna v porovnaní s inými svetelnými zdrojmi. Inštalácia, vďaka veľmi dobre ohýbateľnému, samolepiacemu pásku umiestnenému zospodu LED pásku, nemôže byť ľahšia.

Máme dva typy páskov. Normálný a „waterproof“ čiže vodeodolný. Ten je zaliaty v priesvitnom silikóne. Čo sa týka farby svetla, na výber máme teplé biele svetlo alebo studené biele svetlo. LED pásky sa môžu vďaka napájaniu z transformátora používať tam, kde sa iné svetlá s napätím 220V využívať nedajú. Pásky je taktiež možné skracovať či spájať. Avšak spájanie viacerých páskov dohromady nedoporučujeme realizovať a už vôbec nie bez odborného dozoru. Pokiaľ sa ale uchýlite ku skracovaniu, musíte mať vždy transformátor odpovedajúci dĺžke pásku. Približná wattáž nutná na jeden meter je 4,8W. Teda, pokiaľ si kúpite 2 metre pásku, wattáž vypočítate ako 2* 4,8. U nás je možné si zakúpiť transformátory 3,6W, 12W, 15W a 18W. A to transformátory  do zásuvky alebo priamo na elektrický rozvod.

Pri nákupe ale musíte dbať na určité parametre. Je to dĺžka a šírka pásku, či vôbec a po koľkých dieloch je možné pások deliť.  Ak váš záujem smeruje k LED pásku pre exteriérové osvetlenie, uistite sa, že je zaliaty v silikóne, teda vodeodolný. Počet LED diód, napájania, príkon,  svietivosť a svetelný tok. A nakoniec sa ubezpečte, že má pások na spodnej strane samolepiacu pásku.

Dúfam, že Vám moje rady budú užitočné a povedú k Vašej spokojnosti s novým osvetlením.  

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.