Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aké stropné svietidlo vybrať do kúpeľne?

Kúpeľňové svietidlá

Odpoveď:

Pokiaľ máte radi moderné trendy, kúpeľnu môžete osvetliť LED pásikmi či podhľadovými svietidlami.

Kúpeľňu je možné osvetliť niekoľkými typmi svietidiel. Ľudia najčastejšie kupujú prisadené stropné svietidlá, avšak v poslednej dobre sú trendmi podhľadové svietidlá a LED pásiky.

Bodovky na strop aj na stenu

Kúpeľňa je priestor, kde zvyčajne býva len malé okno, takže väčšinu svetla vytvoria umelé svietidlá. Tie sa umiestňujú jednak nad zrkadlo (viac sa môžete dočítať v článku Aké vybrať kúpeľnové osvetlenie nad zrkadlo) a potom na strop a na steny. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ, vždy si zistite, akú má dané svietidlo hodnotu IP krytia, aby ste vedeli, do akej časti kúpeľne môžete svetlo umiestniť (viac sa môžete dočítať v článku Aké vybrať kúpeľnové svietidlo).
Ak ste priaznivcami jednoduchého striedmeho dizajnu, mohlo by sa vám zapáčiť prisadené stropné svietidlo, tzv. stropnica. To je, ako už názov napovedá, priamo pri strope a dáva tak intenzívne rovnomerné teplo. Väčšinou je guľatého tvaru, ale existujú aj štvorcové varianty. Kúpeľňu môžete osvetliť taktiež aj bodovými svetlami, ktoré sú umiestnené buď na strope alebo na stene. V prípade väčšej kúpeľne odporúčame umiestniť ešte nástenné svietidlá.

Trendom sú podhľadové svietidlá

Pokiaľ túžite po modernej kúpeľni, odporučili by sme vám zakúpiť si LED pásiky, ktoré môžete aj farebne meniť. Veľmi trendy sú aj bodové podhľadové svietidlá, ktoré sú zapustené priamo do stropu. Ich výhodou je, že nenarušujú líniu stropu a pritom poskytujú dostatok svetla. Niektoré typy podhľadových svietidiel je navyše možné otáčať do rôznych smerov.


Je jasné, že v kúpeľni je potrebné poriadne vidieť, takže na osvetlení príliš nešetrite. Nezabúdajte, že na intenzitu osvetlenia má vplyv aj farba obkladačiek. Od tmavých obkladov sa bude svetlo odrážať menej než od svetlých, takže potom sú potrebné silnejšie svetelné zdroje alebo ich väčší počet.
Keď už je reč o svetelnom zdroji, zamerajte sa taktiež aj na jeho výber. Aby st videli jasne, farba žiarovky by mala byť chladne biela a mala by čo najvernejšie zobrazovať farby (teda Ra by malo byť minimálne 80).
null 
 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i