0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aké osvetlenie vybrať do spálne?

Odpoveď:

Spálňa je miestom oddychu a relaxácie, takže tomu bude zodpovedať aj vybrané osvetlenie. Základom je stropné svietidlo a lampička.

Pohodlie so svietidlami na diaľkové ovádanie

Spálňa má v dome výsostné postavenie a vhodne zvolené svetlo dokáže ešte podčiarknuť jej atmosféru a vytvoriť z nej skutočný raj oddychu. Odporúčame teda zvoliť skôr svietidlá s menším jasom. Pokiaľ ale v spálni máte skriňu s oblečením, s príliš tlmeným svetlom to nepreháňajte, pretože potrebujete, aby vám svetlo neskresľovalo farby oblečenia.
                                                 
Základom dobrého osvetlenia spálne sú centrálne svietidlá. Dobré je, ak nebudú mať priame osvetlenie, čiže budú svietiť nahor. V ponuke sú stropné svietidlá, ktoré môžu byť buď jednoduché alebo sa môžu skladať z viacerých menších samostatných svetiel. Pre spálňu s nižším stropom odporúčame prisadené stropné svietidlá, ktoré miestnosť opticky zväčšia. Výhodou je taktiež fakt, že niektoré prisadené stropné svietidlá sú na diaľkové ovládanie. Jednoducho si tak môžete z postele nastavovať rôzne farebné nasvietenia.
                                                             
Veľmi obľubeným typom centrálnych svietidiel sú lustre. Tie vyberajte v závislosti od dizajnu vašej spálne. Najčastejšie zákazníci kupujú moderné a dizajnové lustre, ale v našom e-shope si môžete kúpiť aj závesné svetlá z ratanu či krištáľu.
                                                  

Na noční stolík patrí lampička

V spálni si mnoho ľudí číta, a tak je potrebné doplniť luster alebo stropné svietidlo lampou. Môžete zvoliť stojacu lampu (tá je vhodná aj do priestoru pri televízii, pokiaľ ju v spálni máte), ale bežnejšie ľudia kupujú lampičky. A aká by správna stolná lampa do spálne mala byť? V prvom rade by vás ani vášho partnera, ktorý napríklad nie je taký knihomoľ, nemala oslňovať. Vyberajte teda lampičku s tienidlom a tiež takú, ktorá je polohovateľná alebo má kĺbové rameno, vďaka čomu si jednoducho nastavíte sklon svetla. To oceníte, keď budete chcieť pri čítaní nielen ležať, ale aj sedieť. Výhodné je, ak je možné lampičku stmievať.
                                                  
Ak máte väčšiu spálňu, môžete do nej taktiež umiestniť nástenné svietidlá. A pokiaľ v noci potrebujete častejšie chodiť na toaletu, bude mať svoje opodstatnenie aj umiestnenie orientačného svietidlá. To má v sebe zabudovaný senzor pohybu, vďaka čomu sa automaticky rozsvieti a po krátkej chvíli zase vypne. Už teda nebudete musieť riešiť, že cestou zakopnete alebo že rozsvietením klasického svetla zobudíte svojho partnera.
                                                               
 

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2020 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i