0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Štýlové svietenie s LED pásky

Nina

Stále viac ľudí používa moderný typ osvetlenia - LED pásiky. Sú úsporné, ľahko namontovateľné a hlavne veľmi efektné.

Stále viac ľudí používa moderný typ osvetlenia - LED pásiky. Sú úsporné, ľahko namontovateľné a hlavne veľmi efektné.

LED pásiky pod kuchynskú linku

Najčastejšie zákazníci nakupujú LED pásky do kuchyne a umiestňujú ich pod kuchynskú linku. Ak zvolíte dostatočnú intenzitu svetla, nahradí vám klasická dlhá žiarivkové svietidla. Naviac u niektorých LED pásikov je možné meniť farby a môžu sa stmievať. Krásne tak v kuchyni navodíte rôzne typy atmosfér. Práve kvôli tejto flexibilite sa LED diódové pásiky čoraz častejšie používajú aj v iných interiérových miestnostiach. Svetelnými LED pásiky sa dajú nasvietiť spodnej časti vitrín a políc, podhľady na stropoch, barové pulty, priestor za televíziou či počítačom (je to príjemnejšie a zdravšie pre oči) alebo napríklad zvýrazniť obrazy, stĺpiky a sochy. Veľmi efektné, ako môžete vidieť na priloženom obrázku, sú LED pásiky v kúpeľni. Umiestňujú sa okolo zrkadla, vane či sprchovacieho kúta. Radi by sme vás upozornili na rgb LED pásiky, kedy máte možnosť výberu z troch farebných programov.
 

 

Vodotesné LED pásiky

Diódové pásiky sa dajú použiť aj v exteriéri, len je potrebné si postrážiť, aby boli vodotesné. Najma muži si LED pásiky osvetľujú nárazníky a podvozky áut. Často "svietiace farebné bodky" vidieť vo výkladných skriniach, pod okennými parapetmi a u vchodových dverí. Samostatnou kapitolou je potom používanie LED pásikov pri vianočnom osvetlení.
V našom e-shope zoženiete lacné LED pásiky rôznych dĺžok, intenzít a farieb svetla.
 

Ako zapojiť LED pásik


Najčastejšie ľudia kupujú LED pásiky 5 m a pritom sa nás pýtajú: Ako ho zapojím? Odpovedáme, že inštaláciu by mal vykonávať skúsený elektrikár, napriek tomu ale prinášame stručný postup.
Na zapojenie LED pásku pod kuchynskú linku si pripravte:
  • LED pásik
  • Trafo pre LED pásik (ak nie sú súčasťou balenia, môžete si ich zakúpiť v našej kategórii LED príslušenstvo)
  • Predlžovacie napájacie vodiče (dvojlinka - farebne odlíšené podľa polarity napájania)
  •  Spínač na zapínanie a vypínanie osvetlenia
  • Spájkovacie súpravu
Najprv si očistite povrch, na ktorý chcete LED pásik nalepiť. Opasok skráťte podľa potreby, môžete strihať len na určitých miestach, spoznáme to podľa čiary a pólov + a -. Ak potrebujete dlhšiu dĺžku, použite predlžovací napájacie vodiče. Potom už stačí pripojiť a zopnúť spínač.

Pri inštalácii je potrebné dbať na bezpečnosť. LED pásik nesmie byť uvedený do prevádzky, ak je navinutý na prepravnom kotúči. Vstupné napätie musí byť 12V / DC. Nezabudnite dodržiavať polaritu. LED pásik nesmie byť ohnutý viac ako 2 cm. Odporúčame ho inštalovať na nejakú lištu, napríklad na kovový profil.

 

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.