0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Ako na senzorové svietidlá?

Odpoveď:

Senzorové svietidlá, svietidlá s čidlom, pohybovky - či už ich nazývate akokoľvek, vždy plnia rovnakú funkciu automatického rozsvietenia svetiel pohybom.

Určite každému z nás sa niekedy stalo, že sme odchádzali z miestnosti a zabudli sme za sebou zhasnúť. V lepšom prípade to bolo len v rámci desiatok minút pri prenose nákupu z garáže do kuchyne, v horšom prípade ste to zistili po príchode domov z práce, že sa celý deň úplne zbytočne svietilo v obývačke. Či už to bolo na kratšiu alebo dlhšiu dobu, v oboch prípadoch to dokáže pekne nahnevať, koniec koncov elektrina nie je zadarmo.
 
 
A práve pre tieto situácie sú tu senzorové svietidlá. Pokiaľ neviete, o čo sa jedná, rýchlo vám to objasníme. Predstavte si, že vstúpite do miestnosti a svetlá sa automaticky rozsvietia. Vy si v kľude môžete v miestnosti urobiť čo potrebujete a po odchode sa svetlá znovu samé automaticky vypnú. Pýtate sa ako? Senzorové svietidlá v sebe majú zabudované pohybové čidlá, ktoré zopnú svetlo pri zaznamenaní pohybu. Pokiaľ už v miestnosti nie je žiadny pohyb, po krátkej odmlke sa samé vypnú.
 
Prečo sú ale tieto svetlá užitočné? Ako ste už najskôr pochopili, uľahčuje to presun medzi miestnosťami vďaka absencii používania vypínačov. Vďaka nástenným aj rohovým držiakom si môžete svietidlá nainštalovať a nasmerovať presne tam, kam potrebujete. Skvelo sa hodia do pivnice alebo garáže, tým pádom nemusíte po tme hľadať vypínač na stene. Ďalším významným faktorom sú ušetrené peniaze za elektrinu. To nielen kvôli automatickému zhasínaniu, ale tiež vďaka LED technológii, ktorú svetlá majú. 

Ďaľšie otázky z kategórie

Bezpečnostné zóny v kúpeľni Kúpeľňové svietidlá
Aký LED pásik do kuchyne Kuchynské osvetlenie
Čo je to svetelný tok a intenzita osvetlenia? Svetelné zdroje
Ako hravo rozsvietiť detskú izbu? Osvetlenie detskej izby
Aký vybrať kuchynský luster? Kuchynské osvetlenie

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2020 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i