Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Aké vybrať svetlo do sprchovacieho kúta?

Dátum: 16.9.2015

Zvlášť pokiaľ máte väčšiu kúpeľňu, budete potrebovať viac typov svietidiel. Pripravili sme výber tých najžiadanejších svetiel určených do sprchových kútov.


Najdôležitejšia je ochrana proti vode

Rovnako ako kedysi stále v každej kúpeľni vaňa, dnes je samozrejmou výbavou sprchový kút. Ten je vzhľadom k úspore vody a času a tiež jednoduchšej prístupnosti pre starších ľudí stále populárnejšie, a to so sebou nesie aj otázku: aké svetlo vybrať do sprchového kúta? Samozrejme vkus je otázka každého, ale určite je dobré pamätať na niekoľko hľadísk:
  • Najdôležitejšia je bezpečnosť svietenia. Nutná je teda vysoká ochrana proti vode, minimálne je potrebné krytie IP44 v prípade, že je svetlo na strope. Pokiaľ by bolo umiestnené na stene, kam by dopadalo viac vody, odporúčame IP65 a vyššie.
  • Svietidlo by nemalo byť príliš veľké, aby pri sprchovaní neprekážalo.
  • Ideálne je, keď osvetlenie sprchového kútu ladí (napríklad použitým materiálom) s ostatnými kúpeľňovými doplnkami.
  • Efektnejšie vyzerá viac malých svetiel, ktoré priestor opticky zväčšia.  

Pri sprche môže byť aj farebné svetlo

Z vyššie spomenutého jasné vyplýva, že vhodné svietidlo by malo byť malé, najlepšie zapustené do stropu alebo do kachličiek a vyrobené z odolného kovu. Toto je charakteristické pre podhľadové kúpeľňové svietidlá, ktoré si v našom e-shope môžete kúpiť v rôznych veľkostiach a tvaroch. K dispozícii máme aj populárne LED osvetlenie. Veľmi kvalitné sú napríklad zapustené LED bodovky, ktoré sú k dispozícii v bielom alebo chrómovom prevedené. A tí, ktorí majú radi extravaganciu a farby, môžu do sprchového kútu nainštalovať aj vodotesné LED pásy. Ako je vidieť, možností pre zaujímavé osvetlenie sprchového kútu je hneď niekoľko. 
 


Svetlo do sprchovacieho kútu

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.