0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aké vybrať svetlo do sprchovacieho kúta?

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

Zvlášť pokiaľ máte väčšiu kúpeľňu, budete potrebovať viac typov svietidiel. Pripravili sme výber tých najžiadanejších svetiel určených do sprchových kútov.


Najdôležitejšia je ochrana proti vode

Rovnako ako kedysi stále v každej kúpeľni vaňa, dnes je samozrejmou výbavou sprchový kút. Ten je vzhľadom k úspore vody a času a tiež jednoduchšej prístupnosti pre starších ľudí stále populárnejšie, a to so sebou nesie aj otázku: aké svetlo vybrať do sprchového kúta? Samozrejme vkus je otázka každého, ale určite je dobré pamätať na niekoľko hľadísk:
  • Najdôležitejšia je bezpečnosť svietenia. Nutná je teda vysoká ochrana proti vode, minimálne je potrebné krytie IP44 v prípade, že je svetlo na strope. Pokiaľ by bolo umiestnené na stene, kam by dopadalo viac vody, odporúčame IP65 a vyššie.
  • Svietidlo by nemalo byť príliš veľké, aby pri sprchovaní neprekážalo.
  • Ideálne je, keď osvetlenie sprchového kútu ladí (napríklad použitým materiálom) s ostatnými kúpeľňovými doplnkami.
  • Efektnejšie vyzerá viac malých svetiel, ktoré priestor opticky zväčšia.  

Pri sprche môže byť aj farebné svetlo

Z vyššie spomenutého jasné vyplýva, že vhodné svietidlo by malo byť malé, najlepšie zapustené do stropu alebo do kachličiek a vyrobené z odolného kovu. Toto je charakteristické pre podhľadové kúpeľňové svietidlá, ktoré si v našom e-shope môžete kúpiť v rôznych veľkostiach a tvaroch. K dispozícii máme aj populárne LED osvetlenie. Veľmi kvalitné sú napríklad zapustené LED bodovky, ktoré sú k dispozícii v bielom alebo chrómovom prevedené. A tí, ktorí majú radi extravaganciu a farby, môžu do sprchového kútu nainštalovať aj vodotesné LED pásy. Ako je vidieť, možností pre zaujímavé osvetlenie sprchového kútu je hneď niekoľko. 
 


Svetlo do sprchovacieho kútu

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.