0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Vitrážové svietidlá ako netradičný doplnok interiéru

Nina

Vitrážové svietidlá sa vyrábajú ručne, každý kus je originálny.

Vitrážové svietidlá sa vyrábajú ručne, každý kus je originálny. Čo to vlastne vitráž je?

Táto technika je založená na spájanie rôznofarebných úlomkov skla za studena pomocou olovených, medených, mosadzných alebo zinkových profilov. V našej ponuke majú hlavné miesto vitrážové svietidlá Tiffany.
Svoje meno majú po vynálezcovi techniky Louisovi Comfort Tiffanym.
 
Tiffany namiesto klasického oloveného profilu začal používať medenú fóliu, ktorá bola z jednej strany potretá silným lepidlom. Spájanie jednotlivých opáskovaných dielikov sa vykonávalo pomocou cínu.
 
Vitrážové svetla Tiffany majú rôzne tvary, farby a vzory, zásluhou rozmanitosti skiel a farieb je každé vitrážové svetlo niečím iné. Sklá na vitráži môžu byť číre, opálové, poloopálove, alebo s rôznym povrchom. Vitrážové svetlá majú veľa vzorov a motívov. Motívy vitrážových svetiel môžu byť rôzne od geometrických tvarov až po kvetinové vzory či zvieratá.
 
  • Vitrážové nástenné svietidlá sa dajú zavesiť na ktorúkoľvek stenu v interiéri. Používajú sa najčastejšie do chodieb pre spríjemnenie prechodu medzi miestnosťami, vidieť ich môžeme aj v obývacích izbách, kde dotvárajú správne osvetlenie.
  • Vitrážové prisadené svietidlá čiže stropnice sú vhodné predovšetkým do miestností, ktoré majú nižší strop, na chodby, nájdeme ich aj v podkrovných miestnostiach.
  • Vitrážové lustre môžete použiť v obývačkách, spálňach i kuchyni. Vitrážové lustre nielen presvietia celú miestnosť, ale sú aj výrazným dekoračným prvkom.
  • Vitrážové stojanové lampy spolu s lustrom dotvárajú efektívne osvetlenie miestnosti. Ponúka sa možnosť ich vzájomne kombinovať, aj vitrážové svietidlá sa vyrábajú v sériách, ktoré to ľahko umožňujú.
  • Vitrážové stolné lampy nájdeme najčastejšie na pracovných stoloch. Samozrejme aj vitrážové stolné lampy dodáva náš e-shop v rôznych tvaroch a farbách.
Tiffany svietidlájedny z najobľúbenejších produktov u našich zákazníkov, a to predovšetkým z dôvodu bezkonkurenčne najnižších cien vitrážových svietidiel na internete. V ponuke máme lustre Tiffany, nástenky Tiffany, stropnice Tiffany aj stojanové a stolové lampy Tiffany. Vyberte si netradičné vitrážové svietidlo v našom e-shope.
 

 
 
 

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.