0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Solárne svietidla

Pokiaľ by ste chceli decentné, ale napriek tomu efektívne osvetlenie vášho domu a záhrady, ale ste ochotní investovať len do samotného obstarania svietidiel, niet už do nákladov spojených s ich prevádzkou, kúpte si solárne svietidlá.

Výhody solárneho osvetlenia

Nespornou výhodou solárnych svietidiel je, že sa nemusíte zaoberať ich napájaním a inštaláciou elektrických káblov. Predovšetkým teda môžu jasať majitelia záhrad bez zdroja elektrickej energie.
Rodičia a majitelia domácich miláčikov zase ocenia bezpečnosť nízkeho 12V napätia.
Solárne osvetlenie nijako neoslňuje, je teda príjemné na pohľad, výhodou je dlhá životnosť, jednoduchá inštalácia a uvedenie do prevádzky, tiež nenáročnosť na údržbu a obsluhu.
Okrem toho je osvetlenie z obnoviteľných zdrojov zadarmo a šetrné k životnému prostrediu.

Zloženie a princíp solárneho svietidla

Ide o komplexné elektronické zariadenie, ktorého najdôležitejšou súčasťou je solárny panel, ďalej je to nabíjateľný akumulátor, senzory stmievania, LED diódy, senzory pohybu a samotná konštrukcia svietidla.
Každé svietidlo má vlastný solárny panel, ktorý v priebehu dňa absorbuje energiu zo slnečného žiarenia, následne ju premení na elektrickú energiu a tú potom vo vysoko účinných batériách uskladní. Akonáhle sa zošerí, svetlá začnú svietiť.

Solárne a LED technológie

Každá technológia ide míľovými krokmi vpred a nie je tomu inak i u solárneho osvetlenia.
 
Staršia technológia reaguje na tmu a svetlo rozsvietením alebo zhasnutím, pokročilejšie solárne svietidlo obsahuje aj čidlo, ktoré reflektuje pohyb (hodí sa napríklad ku vchodovým dverám) a momentálne najmodernejšia a najefektívnejšia je LED osvetľovacia technika s detektorom pohybu (funkcia pre úsporu energie) - detekčný uhol môže byť až 140 ° a po opustení vymedzeného priestoru sa svetlo samo vypne, súmrakovým spínačom - svietidlá so zabudovaným senzorom stmievania sa za šera automaticky rozsvecujú a nad ránom sa samé vypnú a ďalej so samostatným solárnym modulom, ktorý tiež poskytuje mnohé výhody.

Vhodné umiestnenie a výdrž

Je vhodné voliť také miesta, na ktoré čo najdlhšie dopadá slnečné svetlo (platí samozrejme aj pre samostatné solárne moduly). Dnes už je však väčšina zariadení vybavených pomerne silnou batériou, takže sa dokážu vysporiadať aj so zatiahnutou oblohou. Solárne panely sa tak zvládnu nabiť aj bez priameho slnka.
Priemerná doba svietenia je 6-8 hodín v kuse. Záleží na slnečných podmienkach, použitom LED zdroji a akumulátore.

Použitie v praxi

Solárne svietidlá nemajú taký výkon ako osvetlenie napájané zo siete, sú tak vhodné predovšetkým ako doplnkové či dekoračné osvetlenie, avšak k orientácii za tmy sú plne dostačujúce (vďaka vyššiemu počtu vysoko svietivých LED diód možno u solárneho osvetlenia docieliť lepšiu svietivosť a osvetlenie väčšieho priestranstva). Poslúži vám tak napríklad k osvetleniu chodníčkov, príjazdových ciest, na ohraničenie bazénu, k domovým dverám, nasvieteniu domového číslo atď.
V našej ponuke nájdete svietidlá klasické k zapichnutí do zeme, závesné lampy, stojacie lampy či stĺpiky, svietidlá nástenné, a bodové.
Svietidlá rôznorodých designov poslúžia ako dekoračné prvky, ktoré vašu záhradu spestria a dodajú jej šmrnc aj za denného svetla.
Často pútavé, vtipné a originálne kúsky môžete pokojne rozmiestniť do priestranstva záhrady, kde sa budú skvele vynímať a pohľad na ne bude tešiť nielen vaše deti. Existujú v prevedení rôznych postavičiek, zvieratiek či kvetín, farebné alebo efektné s meniacimi a prelínajúcimi sa farbami.
Pre náročnejších užívateľov máme v ponuke špeciálne nástenné solárne senzorové LED reflektory, ideálne pre použitie na záhradných alebo vonkajších stenách a stĺpikové solárne senzorové LED reflektory vhodné k príjazdovej ceste, na terasu, ale aj záhradu.
Existujú aj špeciálne podvodné reflektory, ktoré môžete umiestniť do bazéna, okrasného jazierka či vodopádu.

Uvedenie do prevádzky

K uvedeniu do prevádzky 12V svietidiel potrebujete transformátor pre nízkonapäťové osvetlenie (menič AC / DC 230 / 12V), ktorý kúpite buď priamo so svietidlom alebo je možné ho dokúpiť zvlášť. Napájanie je možné aj cez 12V batériu, kde nie je potrebný menič a možno ju dobíjať solárnym panelom.

Slnečné žiarenie je nevyčerpateľným zdrojom energie a jeho odber vás nič nestojí. Ak teda využiť nejakú energiu, využite tú slnečnú. Je to ekologické, bezpečné a zadarmo! A ak preferujete nepríliš oslňujúce osvetlenie, ktoré úžasne dotvorí celkovú atmosféru záhrady po zotmení, solárna technológia je presne to pravé pre vás!
 
 
 

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.