0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Reflektory pre bezpečné svietenie

Klara

Radi by ste osvietili väčšie vonkajšie priestory alebo priemyselné haly? Čo tak reflektory!

Kvalitné vonkajšie svietenie

Ak potrebujete osvetliť väčšie vonkajšie alebo rôzne priemyselné priestory, jednou z najlepších možností je použiť kvalitné reflektory. Môžu slúžiť tiež pre domácnosti, a to napríklad na záhradách, kedy ich oceníte najviac pri práci alebo podobných činnostiach. Svoju obľúbenosť získali nielen kvôli kvalitnému svieteniu, ale tiež vďaka tomu, že sú veľmi odolné. To, ako proti vlhku, tak tiež proti ostatným poveternostným vplyvom. Ich ďalšou veľkou výhodou je to, že sú nárazuvzdorné. Pri práci na rôznych staveniskách alebo stavbách sú teda práve reflektory to pravé. Z toho tiež vyplýva, že majú veľmi dlhú životnosť. Pokiaľ sa teda rozhodnete pre ich zaobstaranie, verte, že vám budú slúžiť veľmi dlhú dobu. Často sa s nimi môžete stretnúť tiež na športoviskách alebo zjazdovkách. Pokiaľ potrebujete práve vy taký priestor osvetliť, vsaďte s istotou na reflektor.
null               null

Druhy reflektorov

Medzi staršie typy reflektorov patria reflektory halogénové. Dá sa povedať, že sú predchodcami LED reflektorov, ktoré sú dnes najviac vyhľadávané, čo sa tohoto typu osvetlenia týka. Halogénové reflektory sa behom prevádzky viac zahrievajú. Práve kvôli tomu je nutné pri ich manipulácii dbať na bezpečnostné predpisy. Majú ale dlhú výdrž a tiež vysoký stupeň podsvietenia. Manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá.
null
Dnes veľmi obľúbenými sú LED reflektory. Dá sa povedať, že je to náhrada zastaralejších halogénových reflektorov. Oproti nim majú mnoho výhod. Majú veľmi dlhú životnosť a sú bezúdržbové. Pokiaľ budeme hovoriť o rovnakej svietivosti, majú omnoho menšiu spotrebu energie. Sú teda bezpochýb úspornejšie. Ďalej je potrebné zmieniť fakt, že nie sú náchylné na časté spínanie. LED reflektory sú teda veľmi vhodné aj pre senzorové spínanie. Akonáhle sa zapnú, svietia hneď na 100 % ich výkonu.
 
V prípade ak teda teraz vyberáte ten najvhodnejší reflektor, je dôležité tiež vedieť akú farbu svetla by ste radi mali. Určite záleží na tom, kam budete reflektor chcieť umiestniť a tiež na tom, čo je priamo vám najpríjemnejšie. Na výber máte klasické na manuálne zapnutie alebo reflektory s čidlom, ktoré sa rozsvietia, akonáhle zaznamenajú pohyb.
  
Nemôžeme ale zabudnúť ani na reflektory solárne. Tia sa nabíjajú pomocou slnečného žiarenia. Sú teda vhodné napríklad k orientácii na záhrade alebo môžu pôsobiť príjemne napríklad pri bazéne, pri vonkajšom posedení, grilovaní alebo poháriku niečoho dobrého. Ich neodmysliteľnou výhodou je to, že ich prevádzka nič nestojí.
 
V ponuke sú tiež rôzne tvary, veľkosti alebo farby. Stačí si teda vybrať ten, ktorý sa pre vaše účely hodí najviac a najlepšie.
 

Autor článku:

Klara
Klara Články, darkove_poukazy, Diskuze, Nahazovač, Objednávky / reklamace, Produkťák, Překladači, Recenzent, Speciální, Statické, Systemove_texty

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber