Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Svietidlá VARNA PLUS Brilum

Zháňate svietidlá, ktoré bez problémov znesú aj nepriaznivé podmienky? Potom dajte zbohom kompromisom, svietidlá VARNA PLUS, ktoré máme teraz za akčné ceny v ponuke, sú ideálnou voľbou!

Nielen externé prostredie vyžaduje dôkladný výber vhodného svietidla, aj v interiéri sú miesta, kde sú potrebné svietidlá, ktoré jednoducho niečo znesú. Takže či už sa jedná o kúpeľne, chodby, pivnice, technické miestnosti či vonkajšie priestory so zvýšenou vlhkosťou, prašnosťou či s vyššou pravdepodobnosťou vniknutiu cudzích telies do osvetlenia, je potrebné voliť svietidlá odolnejšie a so zodpovedajúcimi parametrami.

Stropné a nástenné priemyselné svietidlá série VARNA PLUS Brilum tieto kritériá spĺňajú a vďaka svojmu odolnému prevedeniu sú vhodné práve do extrémnejších podmienok.

Dôležité parametre, vlastnosti a výhody svietidiel VARNA PLUS

IP krytie

Údaj, ktorý pre vás u týchto svietidiel bude najpodstatnejší je stupeň IP krytia čiže IP kód, ktorý udáva odolnosť elektrického zariadenia. U týchto svietidiel je to IP65, čo vám možno ako laikovi mnoho neprezradí, nižšie si teda popíšeme, čo z uvedených písmen a číslic môžete vyčítať.

Prvá číslica udáva ochranu pred nebezpečným dotykom a pred vniknutím cudzích predmetov. Môže mať hodnotu 0-6. Čím vyššie číslo, tým väčšia odolnosť voči prachu, hmyzu či iným nečistotám a teda aj väčšia pravdepodobnosť, že vám svietidlo vydrží dlhšiu dobu bez nutnosti údržby.
Druhá číslica označuje stupeň krytia pred vniknutím vody a môže mať hodnotu 0-8. Aj tu platí čím vyššia, tým lepšie. Vyššie číslo vám zaručí menšiu či nulovú pravdepodobnosť vniknutiu vody do svietidla, pričom číslica 7 a 8 sú potrebné predovšetkým u podvodných svietidiel.

Svietidlá VARNA PLUS
sú teda úplne odolné voči prachu aj hmyzu a sú dostatočne chránené pred vlhkom, dažďom a striekajúcou vodou. Uvedený stupeň IP krytia vám tak zaistí minimálnu údržbu a dlhú životnosť svietidla.

Senzory pohybu

Skladom máme tieto svietidlá aj s mikrovlnným detektorom pohybu fungujúcom na princípe radaru, ktorý vysiela mikrovlnné žiarenie, sleduje jeho odrazy a aktivuje sa v prípade narušenia priestoru. Jednoducho povedané, akonáhle sa dostanete do určitého uhla záberu svietidla, rozsvieti sa a akonáhle tento priestor opustíte, po nejakej chvíli sa samo vypne.
Udaná doba svietenia u týchto svietidiel je od 10 s do 10 min., Spínacia vzdialenosť od 1 m do 6 m.

Teda šikovná vecička, vďaka ktorej vám odpadnú obavy, či ste niekde náhodou nenechali rozsvietené.
Voľbou ON / OFF, ktorou tieto svietidlá disponujú, môžete navyše detektor vypnúťv prípade, že ho nebudete chcieť využívať.

LED technológia

Svietidlá VARNA PLUS využívajú LED technológiu, ktorej výhody spočívajú predovšetkým vo veľkej úspore energie. Relatívne malý zdroj svetla má vysokú svietivosť a pracuje s minimálnym odberom. Logicky tak spojenie týchto faktorov vedie k značnej úspore prevádzkových nákladov.
LED osvetlenie je tiež šetrné k životnému prostrediu, pretože LED produkty neobsahujú žiadne toxické látky, olovo, ani ortuť. Môžu byť teda použité kdekoľvek bez obavy ich poškodenia a následnej recyklácie.

Teplota chromatickosti

Vo svietidlách VARNA PLUS je integrovaný LED modul s diódami typu SMD, vyžarujúce neutrálne alebo príjemné teplé biele svetlo, za čo je zodpovedná farba svetla, čiže teplota chromatickosti, ktorá sa uvádza v Kelvinoch a jej rozpätie je od 1 800 až po 16 000 K. U týchto svietidiel môžete nájsť hodnoty 3000 a 4000 K.

Pre bežné použitie rozlišujeme 3 základné typy svetla:
  • Teplá biela           (2 700 - 3 500 K)
  • Denná biela         (4 500 - 6 500 K)
  • Studená biela       (6 500 - 9 000 K)
Čím viac kelvinov, tým studenšie svetlo vnímame (viac biele až modré) a čím menej Kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie.

Svetelný tok

Svetelný tok alebo tiež svetelný výkon, ktorého jednotkou je Lumen, nám určuje intenzitu svetla daného svietidla. Čím viac lumenov, tým lepšia svietivosť.
U svietidiel VARNA PLUS sa svietivosť, podľa jednotlivých kusov, pohybuje v rozmedzí 800 - cca 1900 lúmenov.
Pre vašu lepšiu predstavu uvádzame porovnaní s príkony klasických žiaroviek.

60W žiarovka = 710 lumenov
75W = 920 lm
100W = 1300 lm

Prevádzková teplota a životnosť

U týchto svietidiel sa prevádzková teplota udáva -30 ° - + 40 ° C.
Odporúčaná prevádzková teplota znamená okolitú teplotu prostredia, v ktorom je nainštalovaný svetelný zdroj. Ak je svetelný zdroj užívaný za prevádzkovej teploty (nie však v maximálnych či minimálnych uvedených hodnotách) a relatívnej vlhkosti, je zaručená jeho maximálna životnosť. U týchto svietidiel sa priemerná životnosť zdroja uvádza 30000 hodín.

Svietidlá VARNA PLUS sú výnimočné už len vďaka svojim neodolateľným cenám, keď k tomu však pridáte aj ich naskrz pozitívne vlastnosti, musíte uznať, že im táto výnimočnosť právom patrí. Sú to skrátka ideálne svietidlá do nepohody.

Súvisiaci tovar

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.