0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Svietidlá pre každú prácu

Klara

Práca a povinnosti sú všade okolo nás. Poďme si na ne dobre posvietiť.

Kvalitné osvetlenie do kancelárií, hál, reštaurácií alebo podobných komerčných priestorov

Ak vlastníte firmu alebo iný podnik, myslite na to, že vaši zamestnanci trávia práve v zamestnaní najviac času. Je dôležité teda nepodceňovať správne osvetlenie. Sami určite dobre viete, že akonáhle chvíľu sedíte niekde, kde je prítmie alebo nekvalitná preblikávajúca žiarivka, unavuje vás to. Naviac je to nepríjemné a bolí vás z takého osvetlenia hlava. Stačí sedieť chvíľu v niektorej čakárni u lekára, kde na nové osvetlenie najskôr pozabudli. Do kancelárií môžete umiestniť rôzne žiarivky alebo iné závesné a ďalšie svietidlá, ktoré celý priestor dobre osvietia, ale zároveň nebudú príliš ostré. V dnešnej dobe sú veľmi obľúbené tiež rôzne bodovky alebo podhľadové svietidlá. Je ich potrebné umiestniť dostatok, aby bol každý potrebný kút osvetlený presne tak, aby sa pri nich dobre pracovalo a zamestnanci celý deň nezívali.
null 
Do rôznych fabrík, hál a podobných typov priestorov je potrebné vyberať pomerne opatrnejšie. Sú na ne kladené väčšie nároky na bezpečnosť, a to z toho dôvodu, že často prichádzajú do styku s vlhkom alebo priamo s vodou či s rôznymi nečistotami. Najlepšie je teda do takýchto miest vybrať niektoré z technických alebo priemyselných svietidiel.
  
Do barov či reštaurácií, ale tiež napríklad kaviarní a cukrární je následne potrebné myslieť aj na celkový dizajn celého priestoru. Tu sa fantázii medze nekladú. Všetko záleží na celkovom koncepte. Skvelo sem môžu padnúť rôzne lustre, bodové alebo stropné svietidlá. Do rôznych čajovní taktiež dobre zapadne aj stojacia lampa.
null               null

Posvieťte si na prácu aj doma

Sami dobre viete, že po celodennom martýriu v zamestnaní povinnosti nekončia. Musíte upratať, vyžehliť, nachystať večeru nielen pre vás, ale tiež pre členov vašejdomácnosti a mnoho ďalšieho. Aby ste únavou nepadli na stoličku a už nevstali, je aj domácnosť potrebné dobre a kvalitne osvetliť. Ak ste si do teraz mysleli, že vám na večerné upratovanie alebo varenie stačí malá lampička, vyvedieme vás teraz z omylu. Na všetky tieto domáce práce je potrebné dobre vidieť. Do kuchyne sa vám bude perfektne hodiť svietidlo pod kuchynskú linku v podobe rôznych žiariviek alebo LED pásikov. Na upratovanie v každej miestnosti si môžete rozsvietiť hlavné osvetlenie, teda luster, bodovku alebo podobné. Pokiaľ ste práve zistili, že by to už chcelo zmenu, pretože tá stará vám zle svieti, je najvyšší čas to napraviť.
 
Taktiež sa medzi vami určite nájde nejedna krajčírka, ktorá si po večeroch šije rôzne módne doplnky alebo kúsky oblečenia. K šijaciemu stroju obzvlášť je potrebné umiestniť niektorú dobre svietiacu lampu, s ktorou nebudete musieť na ihlu a nite pozerať s jedným privretým okom, aby sa vám zorné pole zaostrilo. So správnym osvetlením pracovnej plochy môžete byť kľudný.
null       null

Práca čaká aj na záhrade

Okrem práce doma väčšina z vás sem tam potrebuje pracovať aj na záhrade. Pokosiť trávnik, vyplieť alebo zaliať záhonky alebo si raz za čas umyť auto. Na to všetko potrebujete vonku dobre svietiť, rovnako tak ako v interiéri. Kvalitné vonkajšie svietidlá by ste teda mali mať tiež. Solárne svietidlá sú síce pekná a príjemná záležitosť, na prácu vám ale nebudú stačiť. K týmto účelom budú najlepšie rôzne stropné alebo nástenné vonkajšie svietidlá. Pokiaľ možno nielen jedno. Hodiť sa vám ale môžu tiež rôzne čelovky alebo baterky.
null 

Školské povinnosti

Samozrejme nielen manuálna práca sa týka správneho osvetlenia. Sem tam potrebujete urobiť niečo do práce aj z domu. Tiež vaši najmenší, ktorí sú už školou povinní, budú potrebovať dobré svietidlo, aby mohli v kľude a v pohode splniť svoje domáce povinnosti. K tomu všetkému sa najlepšie bude hodiť niektorá stolná lampička. Či už vám do pracovne, tak aj deťom na ich písací stôl. Pre vaše deti môžete naviac vybrať niektorú lampičku s detskými motívmi alebo v ich obľúbenej farbe. Predovšetkým je ale potrebné myslieť na to, aby bola lampička práve na pracovný stôl na písanie úloh vhodná a aby dostatočne a správne svietila. Je teda potrebné myslieť na správny výber žiarovky
null          null
Skrátka a dobre je potrebné mať ku každej práci vhodné osvetlenie. Či už doma alebo v zamestnaní. Sami poznáte, že vám to pôjde hneď lepšie od ruky.

Autor článku:

Klara
Klara Články, darkove_poukazy, Diskuze, Nahazovač, Objednávky / reklamace, Produkťák, Překladači, Recenzent, Speciální, Statické, Systemove_texty

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2020 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i