0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Osvieťte si bazén a jeho okolie kvalitnými svietidlami!

Nina

Tešili ste sa na horúce dni a teplé večery, ktoré budete tráviť pri bazéne? Nezabudnite si ho vhodne osvetliť.

Tak už je to konečne tu. Po dlhých chladných dňoch nám konečne prišlo krásne počasie, ktoré priam láka ku kúpaniu. Do bazéna si ale radi odskočíme nielen cez deň, ale tiež večer, kedy už nám denné svetlo nesvieti. Práve k týmto účelom teda určite uvítate kvalitné osvetlenie pri bazéne, ale tiež jeho okolia.

Nepodceňujte osvetlenie bazéna

Osvetlenie okolia bazéna alebo vonkajšieho jazierka je veľmi dôležité, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ako prvé je potrebné uviesť, že je samozrejme neodmysliteľnou súčasťou pre tých, ktorí si najradšej zaplávajú večer, kedy býva voda najteplejšia. Aby ste si večne neskopávali palec na nohe, pretože nevidíte, kde vlastne začínajú schody, je potrebné mať bazén veľmi dobre osvetlený. Svietidlá je najlepšie umiestniť rovnomerne okolo celého bazéna, aby sa vám nestalo, že zakopnete a ste vo vode skôr, než by ste chceli. Tak, aby vám to čo najviac vyhovovalo a cítili ste sa tu bezpečne aj keď slnko zájde. Na prístupovej ceste môžu vyzerať perfektne napríklad nájazdové svietidlá.
null 
Tiež je potrebné myslieť na bezpečnosť. Je nutné si zaobstarať svietidlá určené pre vonkajšie použitie, ktoré sú prispôsobené všetkým poveternostným vplyvom. To znamená nielen vode z bazéna, ale tiež dažďu, silnému vetru alebo v zime snehu a mrazu. Priamo do bazéna je treba voliť najmenej IP68 stupeň krytia. Svietidlá s nízkym IP krytím je teda nemožné sem umiestniť. Mohlo by dôjsť k skratu a k ďalším nebezpečiam. 
Osvetlenie okolia bazéna, je ale tiež dizajnovou záležitosťou. Nielen, že chcete, aby vám v bazéne bolo príjemne a pohodlne, čo sa praktickej stránky týka, ale tiež by ste určite radi, aby aj ležanie na lehátku bolo pre vás odpočinkom. Ten pravý relax to bude ale len v prípade, že bude všetko vyzerať dobre taktiež na pohľad.
null 

Nielen bazén, ale tiež jeho široké okolie je potrebné mať osvetlené

Bazén máte už osvetlený, ale pripadá vám, že vám tu stále niečo chýba? Pokiaľ ste si zaobstarali osvetlenie len okolo bazéna, ale na jeho okolie ste akosi pozabudli, niet divu. Je potrebné osvetliť tiež jeho široké okolie. Aby ste od bazéna trafili domov, môžete si zaobstarať napríklad rôzne záhradné lampy alebo solárne svietidlá, ktoré vám osvetlia priestory okolo bazéna tak akurát. To znamená, že tu nebudete mať úplnú tmu, ale naopak vám budú svietiť príjemne takým spôsobom, aby sa vám pri bazéne dobre oddychovalo a nabrali ste novú energiu na ďalšie potrebné povinnosti.
null               null
 
V prípade ak ste si teda váš bazén alebo priestory okolo neho doposiaľ neosvetlili, už na nič nečakajte. Práve teraz je najvyšší čas to napraviť. Horúce dni a teplé noci tu bohužiaľ nebudú večne, tak nech si ich čo najviac užijete.

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber