Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Osvetlenie bazénov

V dnešnej dobe už záhrady neslúžia ako výbehy pre domáce zvieratá. Súčasné záhrady sú považované za miesta, kde sa čo najpríjemnejšie trávii voľný čas. K oddychu v horúcom lete určite patrí aj bazén a k nemu správne bazénové osvetlenie.

Premýšľate o kúpe zabudovaného bazéna? Potom je na čase sa zamyslieť sa aj nad možnosťami jeho osvetlenia. Alebo máte už bazén postavený, a stále neosvetlený? Existujú rôzne riešenia, kvôli ktorým nebudete musieť bazén rozkopať.
V osvetlenom bazéne sa budete cítiť príjemne a môžete v ňom tráviť viac času aj po zotmení. Zároveň získate krásny svietiaci prvok vo vašej záhrade, ktorý využijete napríklad ako tlmené osvetlenie pri večernom posedení.
 

Podvodné svetlá

Veľmi pôsobivé sú podvodné bazénové svetlá, ktoré dodajú vodnej ploche jedinečné kúzlo a zároveň zvýšia bezpečnosť bazéna. Využiť môžete halogénové osvetlenie, LED svietidlá alebo bodové svetlá.
Halogénové osvetlenie má nízku cenu a príjemne teplú žltú farbu. Žiarovky pre tieto osvetlenia majú dlhú životnosť a pri výmene v bazéne nie je potreba vypúšťať vodu, pretože stačí vybrať svetlo a nad hladinou vymeniť žiarovku. V poslednej dobe sú nahradzované LED svietidlami.
LED osvetlenie je energeticky úsporné, má chladnejší biely odtieň farby svetla. Vyniká dlhou životnosťou a pri výmene žiarovky platia rovnaké pravidlá, ako u halogénových svetiel.
Farebné LED osvetlenie veľmi poteší vaše deti, tiež je ideálne aj pre večierky alebo večernú romantiku v dvojici. Sú úspornejšie ako halogénové svietidlá. Farebné LED žiarovky sú kompatibilné s väčšinou svetiel. V ponuke nájdete tiež stmievateľné žiarovky.
Podvodné osvetlenie bazéna je nutné vyberať s vysokým IP krytím, to znamená IP65 a vyššie. Naviac by osvetlenie bazéna malo byť vodeodolné, vzduchotesné a odolné proti chlóru!
 
 

Okolie bazéna

Populárnym doplnkom sú LED pásiky, ktorými môžete zvýrazniť napríklad obrys bazéna, schodíky alebo zábradlie. Nielenže zdôrazní jednotlivé prvky, ale poslúži aj k lepšej orientácii pri pohybe okolo vodnej plochy. S inštaláciou LED pásika je minimum starostí, všetko určite zvládnete sami.
Skúšajte a kombinujte! Pri osvetlení bazéna je lepšie mať viac rôznych svietidiel  ako jedno centrálne. Pomocou kombinácií ľahko vytvoríte to správne osvetlenie pre konkrétnu situáciu a náladu.
Je nutné dbať na bezpečnosť a dostatečné osvetlenie. Jednak sa po tme špatne orientujete a hlavne kvôli vlhkému prostrediu hrozí možnosť pošmyknutia a pádu.
Prístupovú cestu k bazénu môžete osvietiť zapustenými bodovými svetlami, štýlovými vonkajšími lampami alebo LED pásikmi. Krásne budú vypadať aj solárne svietidlá.
Osvetlenie musí byť hlavne bezpečné a primerané. Nechcete byť príliš oslnený, ale zároveň potrebujete niečo vidieť. A to ako v bazéne, tak aj mimo neho.
 
 
 
 
 

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.