0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Bodové svietidlá, praktická a moderná

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

Bodové svietidlá získavajú na popularite. A to nielen preto, že pomôžu vytvoriť, v kombinácii s centrálnym svietidlom, dokonalé osvetlenie interiéru. Ale predovšetkým preto, že vďaka rôznym typom ponúkajú naozaj variabilné využitie.

Bodové svietidlá získavajú na popularite. A to nielen preto, že pomôžu vytvoriť, v kombinácii s centrálnym svietidlom, dokonalé osvetlenie interiéru. Ale predovšetkým preto, že vďaka rôznym typom ponúkajú naozaj variabilné využitie.
 

Bodové svietidlá sú nielen praktické, ale aj veľmi moderné. V dnešnej dobe sa môžete stretnúť s mnohými farebnými i materiálovými kombináciami, takže vaše bodové osvetlenie ľahko zladíte s okolitým interiérom.
 
Čo sa týka typov bodových svietidiel, môžete vyberať z downlight bodového osvetlenia, spotov, detských bodoviek aj solárneho bodového osvetlenia. A pretože každý má miestnosti inak veľké a potrebuje tak bodové svietidlá rôznych veľkostí, sú tu bodové svietidlá od menších, jedno žiarovkových až po väčšie, kam patrí žiaroviek niekoľko, a ktoré tým pádom osvetlia aj väčšiu plochu ako bodovky s jednou žiarovkou.
 
Bodové svietidlá tie downlight - Takto sa označujú bodové svietidlá, ktoré možno zapustiť priamo do stropu. Svietidlá tak nezaberajú miesto a preto sa hodia predovšetkým do miestností s nízkym stropom, akými sú kúpeľne, chodby či toalety. Napriek tomu, že sa inštalácia týchto bodoviek môže zdať ako náročná, nie je tomu tak. S manuálom, ktoré obsahuje každé balenie to hravo zvládne každý skúsený elektrikár.
 
Spoty - Ako spoty sa vlastne označujú všetky bodové svietidlá, ktorá sa nezapouštějí do stropu. Tieto svietidlá len pripevníte k stropu ako klasické nástenné svietidlo. Najväčšou výhodou bodového osvetlenia spotov, je predovšetkým směrovatelnost svetla. Jednotlivé lampičky možno totiž vo väčšine prípadov natočiť akýmkoľvek smerom a vytvoriť tak požadované osvetlenie.
 
Detské bodové svietidlá sú vlastne spoty, ale s detskými motívmi. Nájsť tu tak môžete napríklad kvetinky, včeličky, motýliky a veľa ďalších zvieratiek, rovnako ako rozprávkových postáv či len pastelových farieb.
 
Solárne bodové svietidlá neosvetľujú interiér ale exteriér. Oproti ostatným typom bodového osvetlenia nepotrebujú sitové napájanie. Tieto bodové svietidlá si totiž vystačia len zo slnečnou energiou. Tá cez deň nabíja vstavaný akumulátor, ktorý v noci vytvára elektrickú energiu a svietidlo tak krásne ožiari prístupové cesty, skalku či okrasný krík.
 
Vyberte si to pravé bodové svietidlo!

 

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.