Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Akými svietidlami osvetliť terasu?

Dátum: 11.8.2015

Osvetlenie terasy môže byť viacerými spôsobmi. Pozrite sa na naše fotky, prečítajte si niekoľko rád a nechajte sa inšpirovať.

Osvetlenie terasy môže byť viacerými spôsobmi. Pozrite sa na naše fotky, prečítajte si niekoľko rád a nechajte sa inšpirovať. Ceny začínajú už od 6,67€.

Najpraktickejšie je svietidlo na stenu

V prípade stavby nových domov, ale aj pri rekonštrukcii tých starších, sa väčšinou obývacia izba prepojuje cez veľké sklenené dvere s terasou. Je to praktické a pohodlné riešenie. Rozhodne to ale neznamená, že pre vonkajšie posedenie bude postačovať len svetlo z interiéru. Zvlášť ak máte terasu rozľahlejšiu. 
Doporučujeme na stenu pri vchode na terasu umiestniť jedno alebo dve nástenné svietidlá. Ich vzhľad je dobré zladiť s okolím a záhradou. Stále sú obľúbené svietidlám pripomínajúce lucernu, pričom nové sú aj v prevedení LED
 

Osvetlenie terasy pomocou LED svietidla

Vonkajšie nástenné svetlo LEDNástenné svietidlo na terasu v tvare lucerny

Využite praktický senzor

Samozrejme sú hojne v ponuke vonkajšie svetlá na terasu zastúpené typmi v tvare obdĺžnika, polkruhu a valca. Pre zaujímavejší vzhľad cez sebe mávajú mriežku. Tieto moderne vyzerajúce svietidlá sú určené aj na fasádu ku vchodu do domu, takže môžete mať vonkajšie osvetlenie pekne zladené. Vzhľadom ku stále väčšiemu tlaku na úsporu elektrickej energie sa stále viac vyrábajú svietidlá v prevedení LED a pribúda tiež mnoho solárnych svietidiel. U drahších produktov býva súčasťou senzor, ktorý svetlo automaticky zapne a po nejakej dobe zase vypne. Oceníte to napríklad v prípade, že nesiete na terasu pohostenie a nemáte voľnú ruku. 

 
Svetlo na stenu k osvetleniu terasyNástenné svietidlo na terasu
 
Osvetlenie terasy

Pre efekt LED pásy a nájazdové svietidlá

Pokiaľ chcete osvetlenie terasy ešte oživiť, je možné odporučiť vodotesné LED pásy prilepené na okrajoch terasy a veľmi efektné sú tiež nájazdové svietidlá. Jedná sa o malé bodové svetlá kryté odolným sklom, ktoré sú zapustené do podlahy. Môže sa po nich šlapať a po niektorých aj jazdiť, takže sú určené rovnako do príjazdových ciest do garáží. 
Príjemnú atmosféru na terase navodia aj najrôznejšie vonkajšie stolné aj stojacie lampy, zvlášť sú v posledných rokoch obľúbené solárne lampy. Pre milovníkov histórie máme petrolejové lampy

Pre Vašu jednoduchšiu orientáciu nájdete po týmto textom niektoré vhodné typy svetiel na terasu. Celý sortiment ponúkame v záložke vonkajšie osvetlenie.
 

Vonkajšie nástenné osvetlenie terasyNájazdové svietidlo k osvetleniu terasy

Vonkajšia lampa k osvetleniu terasy

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.