0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Aké svetlo pre školáka na letný tábor?

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

Leto sa nezadržateľne blíži a s ním aj letné tábory, ktorých sa vaše ratolesti zúčastnia. Vybavte ich vhodným osvetlením, aby sa im nielen dobre zaspávalo, ale tiež si tieto radovánky užili na plno.

Na letné prázdniny sa školáci tešia po celý rok. Teplo, dlhšie svetlo, čo aj pre nich znamená možnosť byť dlhšie vonku. Z toho dôvodu sa veľká väčšina z nich teší na letné tábory.

Svietidlo na potulky lesom

Čo môže byť lepšie ako dobrodružstvo pri cestičke odvahy. Na takú cestu temným lesom je potrebné dobre si posvietiť. Pre tieto účely poslúži malému odvážlivcovi najlepšie niektorá z bateriek. Záleží len na vás a na vašej ratolesti, ktorú baterku si vyberiete. Môžete dieťa vybaviť menšou baterkou, ktorá sa s prehľadom vlezie aj do vrecka, a tak ju bude mať stále po ruke, keď ju bude akurát nečekane potrebovať. Dobré je však zabaliť aj niektorú z väčších bateriek, ktoré majú širší dosah. Osvetlí teda viac priestoru cesty, ktorá sa skrýva v tme pred nimi. Pokiaľ bude mať vaše dieťa dobrú baterku, verte, že aj ten, ktorý sa obyčajne takýchto ciest bojí, bude tmu znášať o poznanie lepšie. Vždy je predsa omnoho lepšie na cestu dobre vidieť.
 
null 
Ďaľšia vec, ktorá sa môže na takú cestu tmou hodiť je čelovka, ktorá neprekáža v ruke. Pri rôznych cestičkách odvahy sa samozrejme vykonávajú rôzne úlohy, pri ktorých sú obidve ruky potrebné. Takáto čelovka v tomto prípade môže byť veľkou výhodou. Je tiež skvelá a praktická, keď si chce vaše dieťa v stane chvíľu čítať. Na každej hlave dobre sedí. A pokiaľ nie hneď v zakúpenom stave, môže si ju každý utiahnúť alebo povoliť podľa potreby. Akonáhle je na hlave dobre usadená, stačí len zapnúť a svieti deťom na cestu.
 
null                         
 

Pohodlie v stane

Svietenie na cestu, či už pri ceste odvahy alebo na toaletu alebo niekam inam, je veľmi dôležité. Ale čo také svietenie v stane? Samozrejme je možné svietiť tiež baterkou, ktorú máte zabalenú. Občas však môže byť problém baterku v stane umiestniť tak, aby vám svietila tak, ako potrebujete. Teda nie málo, ale zároveň nie príliš veľa. Nemala by v žiadnom prípade obmedzovať ostatné deti v susedných stanoch. S väčšími baterkami by sa to však mohlo stať. Dobré je teda zbaliť si aj niektorú prenosnú baterku, ktorú budete môcť zavesiť nad hlavu na konštrukciu stanu. Táto baterka svieti primerane potrebám. Teda ani nie veľmi, ale ani nie málo. Niektoré deti majú problém so zaspávaním po tme. Môžete im teda do batôžka strčiť aj niektorú detskú lampičku. Tá svieti len tak ľahko. Teda pri spaní nevadí a vášmu dieťaťu, ktoré nerado pri úplnej tme zaspáva a bojí sa, príjde určite taká detská lampička vhod. Dôležité je samozrejme vybrať takú, ktorá je na batérie. Elektrické zásuvky by sa len ťažko v stane zháňali.
Pre spestrenie voľných chvíľ môžete dobaliť tiež niektoré z detských svietidiel, projektorov či podobných svetielok a blikatiek, s ktorými sa deti vyhrajú.
null                      null

Nezabudnite na náhradné batérie

Do všetkých týchto svietidiel sa vkladajú najčastejšie rôzne batérie. Aj na ne teda nezabudnite. Nielen, že batérie vložíte pramo do svietidla, čo je samozrejmosť. Ale tiež je potrebné dieťa vybaviť dostatkom náhradných batérií príslušných rozmerov, aby nebylo prekvapené, keď im svietidlo prestane svietiť a nebude mať po ruke náhradný zdroj energie do svojho svietidla.
null 
Pokiaľ ste dieťa na letný tábor dobre vybavili vhodnými svietidlami, môžeme už len popriať len šťastné chvíle prežité s ostatnými!!!

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.