0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Vyberáme svetlá do kúpeľne

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

V kúpeľni spravidla začíname a končíme bežný deň a preto je výber kúpeľňových svietidiel veľmi dôležitý.

V kúpeľni spravidla začíname a končíme bežný deň. Keďže prirodzené svetlo tu nie je vo väčšine prípadov nijako intenzívne, pretože okná tu mávame malé, je výber kúpeľňových svietidiel veľmi dôležitý. Chceme totiž v tejto miestnosti na seba dobre vidieť. Svietidlá pri zrkadle by mali zabezpečiť dobrý obraz tváre a jednotlivých partií tváre bez tieňov.
 
Veľkú úlohu má centrálne kúpeľňové svietidlo, ktoré by malo zabezpečiť dostatočne intenzívne osvetlenie. Nezabúdajme ani na osvetlenie zrkadla, umývadla, vane či sprchového kúta. Pri výbere správneho kúpeľňového svietidlá, vzhľadom k zvýšenej vlhkosti vzduchu, je potrebné dbať na bezpečnostné zóny. Dôležitou vlastnosťou je tiež IP krytie kúpeľňového svietidlá, pričom stupeň ochrany proti vniknutiu vody udáva druhá číslica.
 
Je potrebné myslieť aj na svetelné zdroje ku kúpeľňovým svietidlám. Centrálne kúpeľňové svietidlá bývajú vybavené najčastejšie halogénovou alebo LED žiarovkou alebo úspornou žiarivkou, u nástenných svietidiel sa používajú lineárne žiarivkové trubice. Niektoré kúpeľňové svietidlá môžu mať aj kombinovaný zdroj s LED diódami, ktoré slúžia ako orientačný a pocitový zdroj svetla pre navodenie pohodovej atmosféry. V moderných kúpeľňových priestoroch nájdeme aj vode odolné osvetlenie zabudované priamo do vane alebo zapustené v jej tesnej blízkosti. V kúpeľniach v podkroví sa niekedy používajú aj bodové svetlá zabudované do zošikmeného stropu.
 
V našej ponuke nájdete všetky typy, teda stropné svietidlá, nástenné svietidlá aj osvetlenie zrkadla. Vyberte si kúpeľňové svietidlá priamo podľa vašich potrieb a prianí.

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.