0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Osvetlenie balkóna

Doma máte horúco a dusno a ťahá vás to von? Pokiaľ nemáte možnosť vybehnúť na záhradu, perfektné odpočinkové miesto pre vás môže byť aj taký balkón. Ako ho ale správne osvetliť?

Pre tých z vás, ktorí máte rodinné domy so záhradou, býva najlepšia možnosť vyjsť si posedieť práve sem. Ale vy, ktorí bývate v byte či v dome, kde je okrem záhrady naviac aj balkón, budete na ňom určite tráviť veľa času. Sú rôzne byty s rôzne veľkými a rôzne rozvrhnutými balkónmi. Každý sa však vyplatí mať osvetlený.
 

Malé balkóny

Pokiaľ práve váš byt disponuje malým balkónikom, ktorý naviac ani nie je zastrešený a vojde se sem sotva jeden človek, budete najskôr potrebovať niektoré z vonkajších nástenných svietidiel. Tieto svietidlá sú prispôsobené k tomu, že budú umiestnené vonku a teda spĺňajú najdôležitejšiu podmienku a tou je samozrejme vysoké IP krytie. Aj taký balkón však môžete osvetliť ešte rôznymi solárnymi reťazami či svetielkami a to nielen počas Vianoc, ale aj teraz. Pokiaľ cez zábradlie svetielka pekne rozprestriete, bude aj navonok váš byt hneď vypadať pre vás aj pre okoloidúcich príjemne a zaujímavo. Samozrejme v tomto prípade je skutočne najdôležitejšie nezabúdať na bezpečnosť a myslieť na to, že na nezastrešený balkón bude určite pršať, snežiť alebo sa toto vonkajšie svietidlo bude stretávať s ďaľšími poveternostnými vplyvmi. Podstatné teda je mať vonkajšie svietidlo s minimálne IP44.
 
 

Väčšie balkóny a zastrešené lódžie

Ak ste majitelia domu alebo bytu s väčším zastrešeným balkónom, lódžiou či terasou, máte skvelú príležitosť to využiť a vykúzliť z tohto miesta príjemný priestor pre váš odpočinok a pre chvíle strávené s priateľmi. Mnoho ľudí, ktorí pri dome nemajú záhradu, práve na balkóne grilujú alebo usporadúvajú rôzne menšie oslavy. Samozrejme teda pokiaľ to priestor balkónu dovolí. Niektorým z vás určite balkón zdobia rôzne tuje alebo podobná zeleň. Aj takéto rastliny môžete využiť a osvetliť ich rôznymi solárnymi reťazami spolu napríklad so zábradlím. Pod strechu potom je možné umiestniť ďaľšie solárne svetielka. Toto všetko spolu vám bude plniť hlavne estetickú stránku a bude vám tento priestor zútuľňovat. Pokiaľ si sem teda budete chcieť sadnúť s pohárom vína či na večernú kávičku, môžete si byť istí, že si svoje chvíle vďaka relaxovaniu a odpočinku užijete aj vďaka tomuto osvetleniu na jednotku.
 
null
 
Estetickú stránku teda máte zaistenú. Balkón, ale určite budete chcieť využiť aj pre grilovanie alebo dlhšie večerné posedenie, na ktoré budete potrebovať viac svetla. K tomu vám ale solárne svetielka a reťaze úplne nepostačia. Bude tedy potrebné zaobstarať si jedno z vonkajších svietidiel. Pokiaľ je váš balkón zastrešený a ste si istí tým, že na svietidlo nebude pršať, nemusíte tak poctivo dodržiavať IP krytie. Ale na druhej strane je vždy lepšie naozaj zvážiť, či do styku s dažďom naozaj nemôže dôjsť.
null 
Pokiaľ ste si doteraz hovorili, že vám stačí rozsvietiť svietidlo v miestnosti, do ktorej vám balkón vedie, musíme vás vyviezť z omylu. Určite ako každý, tak aj vy, máte všetko nachystané na grilovanie alebo posedenie, aby ste nemuseli stále chodiť dnu a von. Tiež ale určite poznáte, ako to v praxi chodí. Polovičku vecí zabudnete, a tak sa stále vraciate sem a tam. Občas sa balkónové dvere úplne nezavrú a v tú chvíľu vám do miestnosti vletí otravný hmyz, ktorý ide za svetlom a len ťažko sa ho budete zbavovať. Preto svietidlo, ktoré vám dobre tento priestor na balkóne osvieti, nezanedbajte a vonkajšie svietidlo sem umiestnite. Na vonkajší parapet alebo do rohu balkóna potom môžete umiestniť rôzne dekoračné svietidla a máte splnené.
 
null 
 
 

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.