Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Čo znamená RGB pre svietidlá?

LED osvetlenie

Tatiana

RGB svietidlá majú mnoho výhod. Pokiaľ stále nemáte poňatie, čo si pod týmto pojmom predstaviť, teraz máte možnosť si všetko objasniť.

Pojem RGB

Tento pojem je prakticky skratka troch farieb, ktoré sa používajú v rôznych elektronických zariadeniach k miešaniu farieb. Ide o základné farby: R-red (červená), G-green (zelená) a B-blue (modrá). Vďaka kombinácii týchto troch farieb sa dá následne namiešať už akákoľvek farba. Odtieň jednotlivých farieb je potom daný pridaním alebo odobratím množstva práve týchto základných farieb. Princíp RGB farieb sa používa v rôznych zariadeniach. Môžeme sa s nimi stretnúť v počítačových monitoroch, televíziach a u nás samozrejme v RGB LED pásikoch, žiarovkách alebo svietidlách. Pokiaľ teda chcete mať možnosť si zvoliť na vašom svietidle alebo LED pásiku farbu, pri rozhodovaní sa zamerajte práve na to, aby bolo pri produkte, ktorý potrebujete, uvedené RGB. Pri bielej farbe v RGB svietidlách väčšinou nebýva tento odtieň čisto biely ako v tých jednofarebných. Vďaka zloženiu práve z RGB farieb môže mať jemne namodralý alebo ružovkastý odtieň. 

Produkty, ktoré sú k dispozícii

Pokiaľ akurát rozmýšľate o kúpe svietidla s RGB farbami, budete určite s našim sortimentom spokojní. V prvom rade samozrejme nemôžeme zabudnúť na RGB LED pásiky, ktoré sú u zákazníkov stále obľúbenejšie a vyhľadávanejšie. Napríklad na obývacej stene, ale aj na iných miestach vykúzlia úplne iný dojem celého priestoru. Vďaka tomu, že môžete farby ľubovoľne meniť, je možné si zvoliť presne taký odtieň, na aký máte  náladu. Samozrejmosťou sú tiež  rôzne RGB LED žiarovky, ktoré môžete prakticky umiestniť do ľubovoľného svietidla, kde sa vám budú práve tieto RGB žiarovky hodiť. 

RGB stropné svietidlá, lustre, nástenné svietidlá či lampy. To všetko si môžete s touto funkciou zaobstarať. K týmto svietidlám býva často aj diaľkový ovládač, ktorým všetko môžete riadiť. Samozrejme mnoho z nich je možné ovládať tiež priamo vašim inteligentným telefónom alebo tabletom. Stačí si len zvoliť to, čo potrebujete. RGB lampy môžu byť tiež dotykové alebo na dobíjanie. Produktov s RGB spektrom farieb je veľké množstvo, stačí sa len presvedčiť a vybrať také, ktoré práve potrebujete. 


Autor článku:

Tatiana
Tatiana Špecialista zákazníckeho servisu

Tatiana nie je len špecialistkou zákazníckeho servisu, ale tiež fanúšikom moderného LED osvetlenia. Vo svojich článkoch vám poradí ako ušetriť elektrinu alebo ako správne vybrať žiarovku. Tiež vám poskytne množstvo tipov ako dokonale osvetliť váš dom aj záhradu.

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i