0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Čo je ambientné osvetlenie?

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

Možno ste pojem abientné osvetlenie už počuli, ale stále neviete, čo si pod ním predstaviť. Poďme si ho teda vysvetliť.

Toto označenie pod sebou skrýva moderné osvetlenie za pomoci LED pásov. V poslednej dobe sa teší veľkej obľube, a to nie len vďaka svojmu designu, vďaka ktorému sa váš interiér štýlovo premení, ale tiež jeho funkčnosti. O škodlivosti používania monitoru a televízie za úplnej tmy na vaše oči, počujeme zo všetkých strán. Ako sa ale môžeme brániť? Najjednoduchším spôsobom je televíziu a počítač večer vôbec nezapínať, avšak toto riešenie v dnešnej dobe neprichádza do úvahy. Môžeme si zapnúť centrálne osvetlenie (stropné svietidlo, luster). To nám ale môže pokaziť zážitok z filmu. Preto sa ponúka druhá varianta - použiť už spomínané ambientné osvetlenie. 

Ako ambientné osvetlenie šetrí vaše oči?

LED pásy sú upevnené okolo televízie či monitoru a znižujú záťaž pre vaše oči, lebo vytvoria svetelný efekt, ktorý pokryje aj ďalšie časti v neosvetlenej izbe. Zorničky teda nemusia byť prispôsobené na mikro úroveň ako je to pri sledovaní v úplnej tme, sú nútené zaostrovať a častejšie žmurkať, čo zamedzuje ich vysušeniu a skorej únave. LED pásy sú vyrábané v širokej farebnej škále. Zvolíte čisté biele prevedenie, môžete si zaobstarať stlmovač osvetlenia a podľa svojho výberu zvoliť svetelnú intenzitu. Docielite tak príjemného intímneho osvetlenia pre večerné chvíle pohody. Alebo si zaobstarajte RGB ovládať, na ktorom zvolíte farbu, podľa vašej momentálnej nálady. Váš interiér sa tak môže každý večer premeniť iným farebným nádychom. Inštalácia tohto osvetlenia je veľmi jednoduchá, pásy sú ohybné a väčšinou aj samolepiace, môžete ich teda nainštalovať do miest, kam by ste sa s iným svietidlom nedostali.
 
 
Ambientní osvětlení počítače
 
 
Co je ambientní osvětlení?

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.