Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Ako vymeniť žiarovku?

Keď sa povie výmena žiarovky mnohí z vás si určite povedia, že to je hračka. I taká výmena žiarovky však môže mať určité úskalia.

Niekoľko informácii o žiarovkách

Na trhu je dnes už mnoho druhov svietidiel. Aby vám všetko dobre fungovalo a svietidlá dobre svietili, je naozaj kľúčové vybrať si správnu žiarovku. A verte či neverte, nie je žiarovka ako žiarovka. Ako prvé by vás u zadováženého svietidla mala zaujímať pätica žiarovky, ktorá do osvetlenia patrí. Pri výbere nového svietidla túto informáciu vždy nájdete v popise. Niektoré žiarovky sa do svietidla skrutkujú, iné sa len zacvaknú. Čo sa týka skrutkovacieho závitu, ten se týka žiaroviek s päticami E27, čo je klasický široký závit a E14, čo je tiež skrutkovací typ, len užší ako pätica E27. Ďalšie typy žiaroviek sa rôzne zacvaknú alebo vsunú. K svietidlu by mal byť vždy návod, ako do neho žiarovku nainštalovať.
 
 
 

Bezpečnost nado všetko 

Ako ďalšie úskalie pri výmene žiaroviek by sme nemali zabudnúť uviesť, že pri výmene alebo aj pri prvom inštalovaní žiarovky, by ste nemali zabudnúť hlavne na bezpečnosť. To samozrejme znamená, že pokiaľ ste sa pustili do výmeny žiarovky, je nutné robiť všetko pri vypnutých poistkách. Mohlo by sa totiž stať, že sa dotknete svietidla pod prúdom a budete zasiahnutý elektrickým prúdom. A to samozrejme nie je žiadna sranda. Jedná sa o dosť vysoké napätie a tento úraz by vám mohol spôsobiť nemalé zdravotné problémy.
Čo sa týka druhov žiarovky, môžete si vybrať z typov:  klasické, úsporné či LED žiarovky. Pokiaľ si zabezpečujete svietidlo, ktoré má úzke tienitko, vyvarujte sa netieňovaným, tepelne výkonným žiarovkám. Hrozí tu riziko, že by vysokou teplotou mohlo tienidlo chytiť a začať horieť.
  

Typy žiaroviek

Najlacnejšie, ale tiež s najmenšou výdržou, sú žiarovky klasické. Ďalej potom úspornejšou variantou a vyššou životnosťou sú úsporné žiarovky a najúspornejšie žiarovky s najvyššou životnosťou sú potom LED žiarovky. Pre ktorý typ sa rozhodnete, záleží už len na vás. U LED žiaroviek býva síce cena oproti klasickým a úsporným vyššia, avšak s ohľadom na výdrž sa táto investícia naozaj vyplatí.
 
 
 

Svietidlá s LED modulmi a zámena klasickej žiarivky za LED trubicu

Pokiaľ ste si zabezpečili svietidlo so zabudovaným LED modulom, iste vás bude zaujímať, či by bolo možné svetelný zdroj poprípade vymeniť. Vzhľadom k tomu, že tieto svietidlá majú výdrž až 50.000 prevádzkových hodín, sa predpokladá, že by malo svietidlo slúžit až do doby, kedy by bolo vhodné ho vymeniť za nové. V prípade, že by však predsa len bola výmena potrebná, možné to samozrejme je. Táto práca však nie je vhodná pre klasických užívateľov. Vždy je potrebné obrátiť sa priamo na elektrikára, ktorý by s touto výmenou nemal mať problém.

 
 
Ten istý prípad môže nastať, keď by ste sa rozhodli vymeniť klasickú žiarivku za LED trubicu. Bohužiaľ nie je možné bežne tak ako u klasických žiaroviek len vybrať klasickú žiarivku a vymeniť za LED trubicu. Výmena samozrejme možná je, ale rovnako tak ako u svietidiel s LED modulmi, nie je vhodná pre laikov. Tu sa už jedná o väčší zásah do svietidla. Z toho dôvodu je naozaj potreba túto prácu nechať na odborníkovi, ktorý pokiaľ je jen trošičku zručný a šikovný, si s výmenou poradí. Pokiaľ však chcete maťt doma svietidlo s LED trubicou, bude najlepšie si zabezpečiť už nové, ktoré je pre tento typ trubíc vyrobené. Peniaze, ktoré dáte za úpravu, mäžete investovat do nového a budete mať istotu spokojnosti.
 
Pokiaľ budete teda zháňať nové svietidlo alebo len meniť zdroje u tých terajších, dobre zvážte, ktoré je pre vás najlepšie i s ohľadom na zdroje, ktoré do svietidla patria.
 
 
null                    null 

Súvisiaci tovar

Související články

Pätica svetelných zdrojov

Pätica svetelných zdrojov

Existuje mnoho druhov a typov osvetlenia, svietidiel a samozrejme aj svetelných zdrojov. Akonáhle si na základe dôležitých vlastností a parametrov vyberiete vhodnú žiarovku, ďalším nemenej dôležitým kritériom u žiarovky je výber vhodnej pätice, ktorá sa musí zhodovať s daným svietidlom.

Ako vybrať vhodnú žiarovku

Ako vybrať vhodnú žiarovku

Žiarovka, vďaka ktorej môžeme mať v domácnosti svetlo aj po zotmení, sa stala každodennou a neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Výber tej najvhodnejšej je pre nás, nielen z ekonomického hľadiska, dosť dôležitý a mali by sme mu venovať dostatočnú pozornosť.Ak teda zvažujete kúpu novej žiarovky, tak isto čo najefektívnejšiu a s ohľadom na úsporu energie. Preto sa teraz zameriame na rôzne vlastnosti a technické parametre, ktoré vám o žiarovke mnohé napovedia a uľahčia vám tak jej správny výber.

Svietidlá a žiarovky s technológiou ZigBee

Svietidlá a žiarovky s technológiou ZigBee

ZigBee je open-source sieť, ktorá umožňuje vzájomnú komunikáciu medzi väčším množstvom chytrých zariadení zdieľajúcich rovnaký komunikačný priestor. Výhodou ZigBee je jeho otvorenosť a tým aj dostupnosť pre ďalšie produkty a zariadenia.

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.