Doprava zadarmo od 20 €

60 dní na vrátenie

12 let na slovenskom trhu

+421 2 33 456 870

Prihlásenie/Registrácia

0

0,00

Váš nákupný košík je prázdny.

Nakúpte ešte za 20,00 a dopravu máte ZADARMO.

Ako osvetliť garáž a vonkajšie priestory?

Tatiana

Doba čítania 3 min
Garáž a pivnica

Jar je už v plnom prúde a vy čím ďalej viac času trávite vonku? Nemali by ste teda zabúdať i váš exteriér dobre osvetliť, aby nielen spĺňal funkciu estetickú, ale taktiež praktickú.

Vonkajšie svietidlá nadovšetko 

Iste často prichádzate domov až za tmy či ráno za tmy odchádzate. Otvoríte bránu a občas je ťažké sa správne trafiť na nájazd ku garáži či príjazdovej ceste. Na tieto účely vám najlepšie poslúžia svietidlá nájazdové. Tieto svietidlá sú veľmi odolné proti silnému vetru, dažďu, snehu a ďalším poveternostným vplyvom počasia. Sú samozrejme vyrobené tak, aby vydržali ťažké váhy prichádzajúceho auta a nepoškodili sa častým prechádzaním.
 
 
Akonáhle dorazíte domov a zaparkujete, často ani nezachádzate do garáže. Pokiaľ ste si teda kúpili svietidlá nájazdové, zaparkovaným autom ich zakryjete a je teraz potrebné myslieť aj na vás samotných a váš presun domov. K tomu všetkému vám skvelo poslúži niektoré z vonkajších svietidiel, najlepšie s čidlom, ktoré sa rozsvietia, akonáhle zaznamenajú pohyb. Mnoho z nich je vyrobených v LED technológiách. To znamená, že okrem toho, že vám dobre poslúžia, sú i náklady veľmi nízke. 
 
Takmer o nulových nákladoch na prevádzku môžeme hovoriť i v súvislosti so svietidlami solárnymi, ktoré sú ďalším, veľmi vhodným osvetlením vašeho exteriéru. Solárne svietidlá sa dobijú slnečným žiarením a večer, akonáhle sa zotmie, začnú svietiť. Pokiaľ ich teda dobre rozmiestníte po vaše záhrade, môžu vám okrem praktickej stránky plniť i funkciu okrasnú. Jemne vám záhradu osvietia a tá potom vyzerá veľmi príjemne.
 
 
 
 
Okrem svietidiel solárnych sú tu tiež vonkajšie lampy, ktoré rovnako skvelo osvetlia priestor okolo vášho domu. Pri pobyte vonku a to napríklad i pri grilovaní, ktorého sa za teplých večerov zúčastnia i deti, sa už nemusíte báť, že by sa niekto zranil z dôvodu, že na cestu neuvidí. Vybrať si však môžete i ďalšie vonkajšie nástenné či stropné svietidlá, ako so senzorom, tak i na vypínač. Všetko už záleží na tom, kam budete chcieť svietidlá umiestniť a hlavne na elektrickom pripojení vaších vonkajších priestorov.
 
Niekterým z vás iste k domovým dverám vedie schodište, na ktoré je veľmi nutné myslieť, aby na schodoch nedošlo k úrazu pri nedostatku svetla. Tu je možné umiestniť niektoré z nástenných svietidiel či svietidiel s čidlom. Nebudete sa potom už musieť báť, že budete potme spoliehať na to, či trafíte schody, ale perfektne už na cestu hore i dole uvidíte. Aby k vám bez problémov trafili i vaši známi, je tu taktiež možnosť kúpiť si osvetlené domové čísla či videozvončeky, ktoré vám umožnia vidieť, kto za dverami stojí.
 
null                                null

Osvetlenie garáže 

Pokiaľ máte vonkajšie priestory už vyriešené, je potrebné sa postarať taktiež o vašu garáž, odkiaľ budete často po večernom príjazde prechádzať domov, vykládať nákup či naopak nakládať potrebné veci do auta. Dobré je umiestniť sem niektoré z nástennýchstropných či žiarivkových svietidiel, ktoré majú vyššie IP krytie, pretože v garáži môže byť často vlhšie prostredie. Pripravenú by ste mali mať tiež niektorú z bateriek či batérií pre prípad, že budete potrebovať v aute niečo opraviť.
 
Výber vonkajších a garážových svietidiel teda nepodceňujte a dobre si tieto priestory osvetlite, aby vám tu bolo nielen príjemne, ale aby vám ani praktická stránka nebránila užiť si tu príjemné chvíle.

Autor článku:

Tatiana
Tatiana Špecialista zákazníckeho servisu

Tatiana nie je len špecialistkou zákazníckeho servisu, ale tiež fanúšikom moderného LED osvetlenia. Vo svojich článkoch vám poradí ako ušetriť elektrinu alebo ako správne vybrať žiarovku. Tiež vám poskytne množstvo tipov ako dokonale osvetliť váš dom aj záhradu.

Súvisiace produkty