Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Ako na osvetlenie bazéna?

Exteriér
Odpovedal:
TatianaTatiana

Odpoveď:

Dohodli ste sa s rodinou, že si zaobstaráte bazén alebo už ho doma máte? Každopádne aj taký bazén by ste mali mať správne, vhodne a bezpečne osvetlený.

V prípade, že si kupujete bazén úplne nový, máte samozrejme viac možností, keďže si môžete dobre premyslieť ako si do neho, poprípade okolo neho vonkajšie svietidlá rozmiestnite. Samozrejme dá sa osvetlenie okolo bazéna vyriešiť aj v prípade, že ste na to zabudli a všetko budete riešiť až teraz. Rozhodne svietidlá pri bazéne a jeho okolí sú veľmi dôležité. Bezpečie je samozrejme na prvom mieste. Ale taktiež to, aby ste sa tu cítili dobre a svietidlá bazénu dodali to pravé kúzlo.Keď si zaobstarávate svietidlá bazéna a jeho okolia hrá veľmi podstatnú úlohu taktiež dizajn. V prvom rade ide ale samozrejme o bezpečnosť. S ohľadom na fakt, že tieto "bazénovky", ktoré do bazénu budete chcieť umiestniť, sa budú neustále stýkať s vodou a ďalšou vlhkosťou, musíte na tento fakt brať veľký ohľad. Tým chceme povedať, že je nutné sa zamerať na tie svietidlá, v ktorých bude vysoké IP krytie. Pokiaľ sa zameriate na svietidlá s aspoň IP 65, je to značka ideál. Ale na týchto miestach rozhodne platí, čím vyššie IP, tým lepšie. Osvetlenie s takto vysokým IP krytím je práve k bazénu a jeho okoliu tie pravé. Strach, že vám v svietidlách v bazéne dôjde ku skratu alebo vás nejak ohrozia na vašom bezpečí, mať už potom nemusíte.Skvelý a vhodný variant sú napríklad niektoré z radu LED osvetlenia alebo podobné vonkajšie svietidlá. Všetko je podmienené len vaším vkusom a tým aký typ bazénu máte. Veľmi dôležitú úlohu hrá taktiež správne rozvrhnutie, pretože je dôležité vedieť, kde sa v bazéne pohybujete. Teda celý priestor bazéna by mal byť v každom kúte osvetlený. Najlepšie je osvetlenie umiestniť z bočnej strany, a dodržať medzi nimi dostatočnú vzdialenosť. Svietidlá by mali ideálne olemovať celý bazén. Pokiaľ vlastníte bazén väčších rozmerov, kde je prístup do bazéna po schodoch, aj sem je potrebné dať svietidlo, vďaka ktorému sa vám bude do bazéna dobre vstupovať. Ich faktické umiestnenie a inštaláciu ale radšej nechajte na odborníkoch a nie je vhodné to vykonávať vlastnými silami. Je ozaj nutné nechať túto prácu odborníkovi, aby všetko spĺňalo bezpečnostné normy, aby ste vy a vaša rodina či priatelia boli v bezpečí.


Okolie bazéna a jeho prístupová cesta

Osvetlenie bazéna ako takého hrá bezpochyby tú najdôležitejšiu úlohu. K bazénu sa ale musíte taktiež najskôr dostať, a to je dôvod osvetliť aj jeho okolitý priestor a celú cestu, po ktorej sa k nemu dostanete. Okolie bazéna môže byť osvetlené napríklad rôznymi solárnymi svietidlami.


Na prístupovú cestu sa budú hodiť nájazdové svietidlá. Z hľadiska doladenia dizajnovej stránky celého okolia je dobré okolo bazéna rozmiestniť nejakú tú záhradnú lampu. Tie sa snažte rozmiestniť hlavne tak, aby boli v dostatočnej vzdialenosti od bazéna a pri vstupe do neho vám nezavadzali. Samozrejme nemali by byť ani moc ďaleko, aby spĺňali svoj hlavný účel osvetlenia okolia bazéna.Autor článku:

Tatiana
Tatiana Špecialista zákazníckeho servisu

Tatiana nie je len špecialistkou zákazníckeho servisu, ale tiež fanúšikom moderného LED osvetlenia. Vo svojich článkoch vám poradí ako ušetriť elektrinu alebo ako správne vybrať žiarovku. Tiež vám poskytne množstvo tipov ako dokonale osvetliť váš dom aj záhradu.

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i