Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Filtrovanie

Načítanie filtra ...

Statívy

  • Najpredávanejšie
Ďalšie najpredávanejšie

Popis kategórie

Statívy pre fotoaparáty, videokamery a inteligentné telefóny


Statív je jedným z najpoužívanejších doplnkov v rámci príslušenstva k fotoaparátom. Statív na foťák slúži k jeho upevneniu do konkrétnej polohy, čím sa zabráni rozmazaniu fotografií vplyvom otrasov zariadenia. Statív je tak vhodný napríklad pri fotografovaní krajiny alebo architektúry či nakrúcania videovlogu z Vašej dovolenky alebo inej udalosti.


Pred výberom statívu je vždy dôležité premyslieť k čomu a ako budete statív využívať. Záleží predovšetkým na materiále a konštrukcii statívu. Najčastejšie používané sú hliníkové statívy, titanové statívy a stretávame sa aj s drevenými statívmi. Z hľadiska konštrukcie statívu k fotoaparátom sú k dispozícii monopody, tripody alebo malé, stolné statívy.

Monopody sú jednonohé statívy, ktoré tlmia najmä vertikálne vibrácie a udržia tak fotoaparát v jednej výškovej hladine. Dá sa s ním však stále nakláňať do strán.
Tripody sú statívy, ktoré disponujú tromi opornými nohami. Umožňuje použitie dlhých expozičných časov pri fotení, čo oceníte predovšetkým pri nočných fotografiách.


Teleskopický statív umožňuje nastavenie výšky podľa potreby, pričom maximálna či minimálna výška statívu má vplyv na pohodlie pri bežnom fotení aj pri fotení makra. Statív bez stativovej hlavy nie je možné využiť.


Banner patička

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i