0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Vianočné záhradné osvetlenie

Nina

V čase adventu a Vianoc všetko svieti. Zapaľuje sa veniec, vešajú sa rôzne svietiace cencúle a reťaze, pred domov zdravia okoloidúcich blikajúci snehuliaci a vločky. Ale občas sa zabúda na záhradu. Teraz tím ale nemyslím príjazdovú cestu, ta je väčšinou osvietená viac než dosť, ale tie ostatné zákutia, čo zostávajú pomerne tmavé.

V čase adventu a Vianoc všetko svieti. Zapaľuje sa veniec, vešajú sa rôzne svietiace cencúle a reťaze, pred domov zdravia okoloidúcich blikajúci snehuliaci a vločky. Ale občas sa zabúda na záhradu. Teraz tím ale nemyslím príjazdovú cestu, ta je väčšinou osvietená viac než dosť, ale tie ostatné zákutia, čo zostávajú pomerne tmavé.


Dekorácia i bezpečnosť

A to je večná škoda, pretože krása záhrady si zaslúži byť videná nie len v lete, ale tiež v zime. Pretože dobre zvolené záhradné osvetlenie vie dokonale rozžiariť vašu záhradu a zdôrazniť miesta, na ktoré ste obzvlášť hrdí. Okrem toho odradí nečakaných „hostí“ . A nesmieme zabudnúť i na bezpečnostnú funkciu, ktorá sa pri návrate domov za hlbokej noci určite hodí. Nechcete predsa stráviť zvyšok Vianoc s nohou v sadre, však.


Starostlivý výber

Záhradné osvetlenie je niekedy považované za úplne zbytočné. A pritom má toľko nesporných výhod! Pokúsim sa teda nepriaznivcov osvetlenia záhrady presvedčiť, že to zmysel skutočne má a nielen počas Vianoc. Záhradné osvetlenie dotvára atmosféru samotnej záhrady, to vie každý. Avšak pri výbere svietidla je potreba si dať pozor, pretože nie všetky svietidlá splňujú všetky podmienky, ktoré by vonkajšie osvetlenie splňovať malo. Ďalej je tiež dobré starostlivo zvážiť umiestnenie svietidla. Občas sa totiž stáva, že svietidlo plní skôr odstrašujúcu funkciu ako dekoračnú.
Svietidlá nájazdové i senzorové


Práve nájazdové svietidlá, ako už samotný názov napovedá sa umiestňujú na nájazdy pre automobily, príjazdové cesty, chodníky, terasy a mnohé ďalšie. Nájazdové svietidlá sú veľmi obľúbené predovšetkým vďaka tomu, že uľahčujú orientáciu a tiež preto, že disponujú veľmi vysokým IP krytím. Podobným typom sú senzorové svietidlá. Tie sa zase rozsvietia v okamžiku, kedy senzor zachytí pohyb. Svietia určitý časový interval a potom zhasnú. Týmto šetríte elektrickú energiu, máte osvetlené miesto, ktoré skutočne potrebujete a nemusíte sa zdržiavať žiadnymi vypínačmi.
Do kategórie záhradné svietidlá radíme i nástenné svetlá a vonkajšie lustre. Aj keď sa ani jedno z osvetlení neumiestňuje priamo na záhradu, svojím použitím sa záhradnému osvetlenie veľmi približuje. Ako nástenné svietidlá, tak i vonkajšie lustre je možné využiť nie len na terase, pergole apod., ale hlavne priamo na fasáde domu, či pri vchode.
 

Zlodejom vstup zakázaný

A na záver sa dostávame k účelu zabezpečenia. I keď to na prvý pohľad nie je tak zrejmé, záhrady, ktoré sa môžu pochváliť kvalitným záhradným osvetlením, sa stávajú terčom lupičov oveľa menej ako záhrady neosvetlené. Prirodzene, pohybovať sa nepozorovane záhradou, ktorá je vybavené kvalitnými záhradnými svietidlami je omnoho náročnejšie než tou, ktorá je zahalená tmou. A čo je horšie ako zobudiť sa na Vianoc a mať „vybielenú“ záhradu.


Nepodceňujte teda úlohu vonkajšieho osvetlenia a určite sa porozhliadnite na našich stránkach, či vám niečo necvrkne do nosa.


Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.