0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-18 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Osvetlenie a farby

Tatiana

Ak vyberáte osvetlenie, nezameriavajte sa len na typ či tvar. Nemenej dôležitú úlohu hrajú tiež farby.

Farba svietidla

Čo sa týka farieb svietidiel, je v prvom rade dôležité to, kam konkrétne svietidlo budete orientovať. Ak máte interiér v honosnejšom štýle, kam by sa najlepšie hodil krišťáľ, červený luster pre váš interiér najskôr  nebude to pravé. Samozrejme pokiaľ by sa vám práve nejaká tá farba do interiéru hodila a farebné svietidlo by vám tak doplnilo celý interiér, máte u nás naozaj neobmedzené možnosti. 

Do kuchyne sa môže skvele hodiť napríklad béžový, šedý, čierny či hnedý luster. Ale samozrejme to nie sú jediné farby, ktoré sem zapadnú. Krásne môžu vyzerať tiež červené, modré aj iné lustre alebo stropné svietidlá. Dôležité vždy je, aby svietidlo s vybavením pôsobilo celistvo a negatívne nevyčnievalo. Tmavo ružový luster teda k hnedej kuchynskej linke najskôr nebude to pravé. To isté samozrejme platí aj v ostatných miestnostiach. Všeobecne môžeme povedať, že kuchyni najviac svedčia farby teplejšie, do spálne potom voľte naopak farbičky chladnejšieho charakteru. V obývacej izbe to záleží na celkovom dizajne. Samozrejme tmavšie odtiene tu určite zapadnú lepšie ako pastelové.

Jedným z miest, kde môžete viac popustiť uzdu svojej fantázii, čo sa farbičiek týka, je bezpochyby detská izba. Pre dievčatká u nás nájdete množstvo rôznych ružových, červených alebo pestrofarebných detských svietidiel rôznych typov. Od lustrov po malé lampičky. Pre chlapcov je tu pripravená celá škála detských svietidiel vo farbách modrých, zelených alebo kombinácie rôznych farieb aj obrázkov. Stačí sa len zamyslieť, ktorá farbička by urobila vášmu potomkovi najväčšiu radosť. 

Teplé alebo studené svetlo?

Po výbere farby svietidla, by ste sa mali zamerať tiež na farbu žiarovky. Vybrať teplú alebo studenú bielu žiarovku? Záleží samozrejme na tom, do akej miestnosti ju budete potrebovať. Teplá biela sa všeobecne najlepšie hodí tam, kde je pre vás oddychová zóna. Teda inak povedané tam, kde radi relaxujete. Má jemne žltý odtieň a vyžarujú ju ako klasické, halogénové, tak aj LED žiarovky. U LED žiaroviek býva ale svetlo o niečo menej žlté, skôr belšie oproti ostatným teplým bielym žiarovkám. Teplé biele svetlo sa teda bude najviac hodiť do spálne alebo detskej izby. Taktiež do obývačky, kde si radi užijete chvíle pohody s rodinou. 

Na druhej strane sú tu žiarovky studenej bielej farby Svetlo, ktorým tieto žiarovky svietia, býva omnoho jasnejšie a môže mať odtieň až do modra. Pri tejto studenej bielej farbe je výhodou to, že oproti teplej bielej toľko neunavuje oči. Teda je najvhodnejšia pri práci. A to pri práci s počítačom, tak aj pri práci manuálnej. Najviac ju oceníte v pracovni alebo v detskej izbe na písacom stole, kde budú deti písať úlohy a učiť sa. Tieto žiarovky sa často tiež používajú do kancelárií, hál alebo ďalších priemyselných a komerčných priestorov. 

Posledný odtieň bielej, na ktorý by sme nemali zabudnúť, je odtieň dennej bielej. Inak ho môžete tiež nájsť pod označením neutrálna biela. Žiarovky majú biele sfarbenie s chladnejším tónom a využívané sú najčastejšie v kuchyni, v kúpeľni, na chodbách alebo schodiskách. 

Farebné svietenie

V dnešnej modernej dobe, kedy idú technológie neustále vpred, sa ale pri farbe svetla nemusíte obmedziť len na teplú alebo studenú bielu. Pokiaľ v lustre alebo v lampe chcete zvoliť intenzitu svietenia, stačí si vyberať svietidlá z kategórie stmievateľných svietidiel. Samozrejme máte množstvo ďalších možností výberu. Môžete si zaobstarať RGB žiarovku alebo RGB LED pásik, ktoré vám budú svietiť akoukoľvek farbou, ktorú si vyberiete. 

Alebo si môžete zaobstarať rovno celé inteligentné osvetlenie, ktoré má túto funkciu tiež. Pomocou ovládača alebo inteligentného telefónu si môžete zvoliť ako farbu, tak aj intenzitu svetla. Od bielej, cez modrú, zelenú až napríklad po červenú. Inteligentné svietidlá, ale majú aj množstvo ďalších výhod, ktoré určite ocení každý z vás. Farebným svietením môžete dodať vášmu interiéru úplne inú atmosféru ako to je s klasickým svetlom. Až si teda budete vyberať vaše svietidlo, nezabudnite sa zamerať práve na správnu farbu. 


Autor článku:

Tatiana
Tatiana Špecialista zákazníckeho servisu

Tatiana nie je len špecialistkou zákazníckeho servisu, ale tiež fanúšikom moderného LED osvetlenia. Vo svojich článkoch vám poradí ako ušetriť elektrinu alebo ako správne vybrať žiarovku. Tiež vám poskytne množstvo tipov ako dokonale osvetliť váš dom aj záhradu.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2020 Donoci, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i