Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Čo je to vitrážové osvetlenie?

Sklo použité v interiéri je nadčasovým prvkom. Farebné kombinácie dokážu rozžiariť akúkoľvek miestnosť. Pohrajte sa so svetlom, odmenou vám budú neobyčajné scenérie.

VITRÁŽ

História vitráží siaha až do antiky. Ale najväčší rozvoj klasických vitráží sa spája so stavbami stredovekých katedrál. Tieto stavby mali veľké okná a nebolo ich možné zaskliť jedným kusom skla, preto sa používali sklá spojené z niekoľkých kusov. Klasická vitráž vznikla spojením rôznofarebných úlomkov skla za pomoci olovených profilov. Neskôr začala prenikať i do svetských priestorov a domácností. Pevnosť vitrážovej výplne je porovnateľná s klasickým zasklením.

Tiffany

Zásadným priekopníkom vitrážových prvkov v bytovej architektúre a úžitkovom designe bol Louis Tiffany. Miesto oloveného profilu začal používať medený plech, ktorý spojoval cínovou pájkou. Výrobky zhotovené technikou Tiffany majú jemnejšie a tenšie spoje, preto musia byť farebné sklá presne zabrúsené. Technikou Tiffany je možné vytvárať i priestorové objekty, napríklad: lampy, lustre, vázy, misky, šperky a menšie závesné dekorácie.
 
vitráž 

Vitráže v modernom interiéri

Okná sú v interiéri úplne nepostrádateľné.  Umožňujú priechod prirodzeného svetla do miestnosti. Rovnako ako praktická stránka je u okien dôležitá stránka dekoratívna. Vďaka modernému designu a vhodným okolitým dekoráciám sa môžu sklenené plochy premeniť v ozdobu interiéru. Vitráž môžete použiť pre celú plochu zasklenia alebo len na jej časť. Tešiť sa môžete na skvostné predstavenie, ktoré vytvoria slnečné lúče dopadajúce na vitráž. Tento nezameniteľný druh umenia sa bude veľmi dobre vynímať v akejkoľvek miestnosti vašeho domu či bytu. Váš interiér tak bude za denného svetla oplývať energickou kombináciou farieb s jemnou priehľadnosťou.
Umelecké alebo dekoratívne zasklenie je možné využiť všade, kde se používa ploché sklo. Vitráže môžete zakomponovať do vstupných dverí, francúzskych okien, výplní v kuchynských zostavách alebo u presklených zábradlí.
 
vitrážové osvětlení 

Vitrážové osvetlenie

Ku každému interiéru neodmysliteľne patrí osvetlenie. Len čo vstúpime do dverí, tak rozsvietime svetlo, nehovoriac už o čítaní. Osvetlenie od značky Tiffany určite zaujme každého.
Medzi svietidlami vo vitrážovom prevedení nájdete napr. vitrážové stojacie lampy, ktoré, pokiaľ správne umiestnite v interiéri sú neprehliadnuteľné. Podstavy vitrážových lamp sú vyrábané z kovu alebo mosadze a následne patinované najčastejšie do odtieňov zlatej a medenej farby. Fascinujúcu hru farieb vytvoria i lustre a stropné svietidlá, ktoré osvetlia nielen obývačku a spálňu, ale neomrzia vás ani v kuchyni. Predsieň či halu doplňte napríklad nástennými svietidlami Tiffany. Vitrážové stolné lampy poslúžia účelu, ako na pracovnom stole, tak i na nočnom stolíku.
Vitrážové osvetlenie dodá každému interiéru jedinečné kúzlo a atmosféru.
 

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.