Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Čo je to vintage osvetlenie?

Máte rádi kúsky s nádychom starých časov? Originálne osvetlenie zapadne do klasického i moderného interiéru.

Čím sa vintage vyznačuje

Medzi hlavné rysy vintage štýlu patria okrem využívania historických kúskov tiež inšpirácie v jednoduchosti, prírodných materiáloch a tlmených farbách. Vintage tiež využíva širokú škálu dekorácií, ktoré z interiéru vytvorí zabývaný domov. Veľkou inšpiráciou pre vás môže byť napr: vintage štýl starého Anglicka, Škandinávie alebo Francúzska (Provence).
- V anglickom vintage sa jedná hlavne o vidiecky štýl bývania. Hlavnými materiálmi sú kameň, drevo, kované železo a kvetinové vzory. Neodmysliteľne sem patria farebné tapety, drevený nábytok alebo štýlový porcelán.
vintage 
 
 
- Škandinávsky štýl je inšpirovaný rokokom a neoklasicizmom, je takou zmesou vidieckeho štýlu a až aristokracie. Základom severského štýlu sú farebné kombinácie odtieňov šedej, bielej, krémovej a čiernej. Kladie dôraz na použitie prírodného dreva bez zložitého zdobenia.
 
nordic vintage
 
 
- Provence je francúzský vidiecky štýl.  Typickými znakmi sú drevené alebo terakotové podlahy, tepané železo s prepracovanými detailami, prešívané tkaniny a starožitný nábytok. Farebne je štýl veľmi jednoduchý, biela farba s nádychom patiny, najčastejší doplnok je tradičná levanduľa a kvetinové vzory.
 
propvence vintage 
 

Vintage osvetlenie

Vintage prináša do vašich domovov originálny spôsob osvetlenia a vytvára jedinečnú atmosféru. Výber osvetlenia a umiestnenie v interiéri si musíte dobre rozmyslieť. Úplnou samozrejmosťou je centrálne osvetlenie miestnosti. Pri výbere osvetlenia je potrebné myslieť na celý koncept a štýl zariadenia. Čo tak napríklad závesný luster v tvare lampáša?
 
 
 
 
 
 
 
No centrálnym osvetlením to nekončí. Vintage lampy sú skvelé k dotvoreniu pokojnej a príjemnej atmosféry. Výborne sa hodia do obývačky alebo spálne. Doplnkom nočných stolíkov môžu byť stolné lampičky v rovnakom štýle. Samozrejme nemusíte vyberať stolnú lampičku ako celok, ale môžete si vytvoriť svoju vlastnú variantu. Stačí si vybrať z širokej ponuky tienidiel vintage a doplniť lampovou nohou, alebo zvoľte miesto tienidla len dekoračnú žiarovku v štýle vintage.
 
 
 
 
 

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.