0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Ako prepojiť LED pásiky

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

Ak chceme vo svojej domácnosti inštalovať LED pásiky skutočne ako profesionáli, je ideálne aplikovať ich tzv. "Na mieru" danému priestoru, aby bol výsledný efekt jednoducho dokonalý. V tomto prípade sa nevyhneme ich strihaniu a spojovaniu do požadovanej dĺžky a tvaru. LED pásiky je možné strihať aj obyčajnými nožnicami na vyznačených miestach, kde sú medené plôšky.

Aplikácia LED pásikov

Pásiky sú väčšinou vybavené kvalitnou samolepiacou plochou a je možné teda jednoducho oddeliť ich kryciu pásku a pásik rovno aplikovať na suché, čisté a odmastené miesto. Odporúčame aplikovať diódové LED pásiky na hlinkový profil. Takáto inštalácia vyzerá o mnoho profesionálnejšie. Zároveň tiež vďaka kovovému podkladu pásiky získavajú kvalitné chladenie a tým aj oveľa dlhšiu životnosť.

Spojovanie LED pásikov

Na každom segmente LED pásiku sú výrobcom už pripravené spájkovacie plôšky, na ktoré je možné prispájkovať vodiče. V tomto mieste po rozstrihnutí pásiku nájdeme pocínované kontakty a v prípade potreby spojenia pásikov stačí kontakty pricínovať k sebe. Ak zvolíte spájkovaný spoj, je dôležité ho riadne zaizolovať Na izoláciu spojov sa používa izolačná páska, silikón alebo zmršťovacia bužírka. LED pásiky možno spájať aj CLICK konektormi, ak sa chceme vyhnúť spájkovaniu. Jeho použitie je veľmi jednoduché a rýchle.

Napájanie LED pásikov

Väčšina diódových LED pásikov pracuje pod jednosmerným napätím 12V. Možno si ale, tiež vybrať pásiky pre napätie 24V alebo 230V. Informáciu o napájacom napätí pásiku nájdete vždy v jeho špecifikácii. Napájanie potom stačí pripojiť len k prvému segmentu a rozsvieti sa celý zapojený pásik. Pre vonkajšie inštalácie alebo kúpeľne, voľte napájacie zdroje vodeodolné, pre suchý interiér postačia aj zdroje s nižším krytím.
 
 
 

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.