Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Ako prepojiť LED pásiky

Ak chceme vo svojej domácnosti inštalovať LED pásiky skutočne ako profesionáli, je ideálne aplikovať ich tzv. "Na mieru" danému priestoru, aby bol výsledný efekt jednoducho dokonalý. V tomto prípade sa nevyhneme ich strihaniu a spojovaniu do požadovanej dĺžky a tvaru. LED pásiky je možné strihať aj obyčajnými nožnicami na vyznačených miestach, kde sú medené plôšky.

Aplikácia LED pásikov

Pásiky sú väčšinou vybavené kvalitnou samolepiacou plochou a je možné teda jednoducho oddeliť ich kryciu pásku a pásik rovno aplikovať na suché, čisté a odmastené miesto. Odporúčame aplikovať diódové LED pásiky na hlinkový profil. Takáto inštalácia vyzerá o mnoho profesionálnejšie. Zároveň tiež vďaka kovovému podkladu pásiky získavajú kvalitné chladenie a tým aj oveľa dlhšiu životnosť.

Spojovanie LED pásikov

Na každom segmente LED pásiku sú výrobcom už pripravené spájkovacie plôšky, na ktoré je možné prispájkovať vodiče. V tomto mieste po rozstrihnutí pásiku nájdeme pocínované kontakty a v prípade potreby spojenia pásikov stačí kontakty pricínovať k sebe. Ak zvolíte spájkovaný spoj, je dôležité ho riadne zaizolovať Na izoláciu spojov sa používa izolačná páska, silikón alebo zmršťovacia bužírka. LED pásiky možno spájať aj CLICK konektormi, ak sa chceme vyhnúť spájkovaniu. Jeho použitie je veľmi jednoduché a rýchle.

Napájanie LED pásikov

Väčšina diódových LED pásikov pracuje pod jednosmerným napätím 12V. Možno si ale, tiež vybrať pásiky pre napätie 24V alebo 230V. Informáciu o napájacom napätí pásiku nájdete vždy v jeho špecifikácii. Napájanie potom stačí pripojiť len k prvému segmentu a rozsvieti sa celý zapojený pásik. Pre vonkajšie inštalácie alebo kúpeľne, voľte napájacie zdroje vodeodolné, pre suchý interiér postačia aj zdroje s nižším krytím.
 
 
 

Súvisiaci tovar

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.