0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Podhľadové svietidlá a ich uplatnenie

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

Podhľadové svietidlá nie sú určené len k bežnému osvetleniu miestností. Keď sú starostlivo a premyslene umiestnené, vedia doslova premeniť charakter miestnosti. Nápadité využitie podhľadových svetiel dokáže vykúzliť pocit luxusného vzdušného priestoru prakticky kdekoľvek v byte.

Podhľadové svietidlá do spálne či obývačky

Priestor určený k relaxácii a oddychu nemusíme nutne zahaľovať do prítmia jedinej lampičky na nočnom stolíku. Vhodne umiestnené stropné svietidlá smerované na obľúbený obraz či zbierku fotografií na stene spálne dodajú miestnosti vzhľad malej osobnej galérie. Tiež pri hľadaní oblečenia v šatníku určite oceníte sýte farby a dostatočné svetlo bodových svetiel. Nasvietený šatník Vám každé ráno uľahčí výber odevu. V obytnej miestnosti spravidla trávime mnoho času a tak sa v nej obklopujeme obľúbenými dekorativnými predmetmi. Vaše obrazy, sochy, či výrazný kus nábytku si zaslúži byť umiestnený v žiari svetiel. Vhodne smerované LED osvetlenie alebo bodové podhľadové svietidlá im dodajú ďalší rozmer. Nezabúdajte ani na knižnicu, pokiaľ sú chrbáty kníh riadne nasvietené, ľahšie nájdete na polici tú pravú. 
 
Podhledová svítidla v obývákupodhledové osvětlení v ložnici
 

Aj kuchyňa si zaslúži podhľadové osvetlenie 

Za všetky miestnosti v byte je to práve kuchyňa, kde je dostatočné silné osvetlenia najviac potrebné. Osvetlenie s tienidlami, závesné lampy či lustre nie sú do kuchyne z dôvodu údržby úplne najvhodnejšie. Zapustené bodové svetlá sa omnoho ľahšie udržujú čisté, bez prachov a mastnoty. Poskytujú nám skvelé osvetlenie pracovnej plochy, ktorá je pri varení nevyhnutné. Aj kuchynský ostrovček či jedálenský stôl v žiari svetiel ponúka omnoho lepší zážitok z pokrmov. Jeme tiež predsa očami. 
 
podhledová svítidla do kuchyně

Do kúpeľne podhľadové osvetlenie s dostatočným IP krytím

Bodového podhľadového osvetlenia sa nemusíme vzdať ani v miestnostiach s väčšou vlhkosťou ako je kúpeľňa, toaleta či práčovňa. Tu je nutné zvoliť vhodný typ svietidiel, aby bolo ich použitie v týchto priestoroch bezpečné. Každé svietidlo je označené tzv. IP kódom, ktorá udáva stupeň odolnosti zariadenia proti vniknutiu vody. Zapisuje sa v podobe kódu "IP" s dvomi nasledujúcimi číslicami. Prvá číslica udáva ochranu pred nebezpečným dotykom pred vniknutím cudzích predmetov, druhá číslica označuje stupeň krytia pred vniknutím vody. Pre používanie v kúpeľni je nutné použiť svietidlá s odpovedajúcim IP krytím, aby sme predišli vážnym úrazom. V kúpeľni definujeme celkom 4 zóny označené 0 - 3. Zóna s označením 0 sa nachádza vo vnútornom priestore vane či sprchy a tu nie je možné svietidlá umiestňovať. V zóne 1, teda bezprostredne nad vaňou je možné použiť nízkovoltové svietidlá pracujúce pod napätím 12V. Do časti 2 patria svietidlá s označením IP 44 a v zóne 3, ktorá je najviac vzdialená od zdroja vody možno použiť svietidlá s kódom IP 21. 
 
podhledová svítidla do koupelny
 
 
Na našom webe svet-svietidiel.sk nájdete širokú ponuku podhľadových svietidiel v samostatnej sekcii v ponukovom panely vľavo. Sekcia nesie označenie "Podhľadové svietidlá" a je logicky roztriedená do troch kategórii - Podhľadové svietidlá 12V, Podhľadové svietidlá 230V a LED podhľadové svietidlá. U každého typu zároveň nájdete kompletnú technickú špecifikáciu vrátane informácie o vhodnosti umiestnenia do kúpeľní. Využite priestory svojho domova na maximum a neváhajte temné kúty premeniť v krásne svetlé miesta, kde sa Vám bude lepšie žiť. To všetko podhľadové svietidlá ľahko dokážu.  

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.