Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Philips HUE - budúcnosť svietidiel v domácnosti

Mohlo by Vás zaujímať

Odpoveď:

Philips HUE, to je svetelná LED technológia prepojená s intuitívnym ovládaním vašich interiérových svietidiel. Spojenie žiaroviek, svietidiel, príslušenstva, bezdrôtového ovládania a inteligentnej aplikácie do vášho mobilného telefónu alebo tabletu zmení váš pohľad na použitie svietidiel.

Čo je vlastne Philips HUE?

HUE je moderný a inteligentný LED systém osvetlenia a ovládacích prvkov, ktorý vám umožní ovládať všetky svetlá pohodlne z jediného zariadenia. Na výber máte jednofarebné stmievateľné žiarovky, žiarovky s možnosťou zmeny farebnej teploty a RGB žiarovky slebo LED pásiky s 16 miliónami farieb, lampy a svietidlá alebo príslušenstvo vo forme ovládačov a senzorov. Pomocou intuitívnej a prehľadnej mobilnej aplikácie pre mobily a tablety sa vám otvorí neobmedzená škála svetelných schém, funkcii a aplikácii pre toto domáce osvetlenie.
 

 null 

Ako s HUE začať?

Najlepšou variantou pre začiatok sú tzv. Starter Kity. To sú cenovo zvýhodnené sadyktoré obsahujú riadiace zariadenie Hue Bridge a dva alebo viac svetelných zdrojov. Zapojenie a spárovanie komponentov sady je jednoduché a zvládne to prakticky každý. 

Po rozbalení sady stačí žiarovku namontovať do lampy alebo lustra a zapnúť svetlo vypínačom. Potom je dôležité pripojiť s priloženými káblami Bridge do elektriny a prepojiť ho s vašim Wi-fi routerom. Ďalej si musíte na svojom mobilnom zariadení alebo tablete stiahnuť z App Store či Google Play aplikáciu Philips Hue. Tu potom spustíte a prepojíte s Bridgom.


Bridge Vám automaticky sám vyhľadá všetky svetlá v domácnosti a potom je už na vás, ako sa so svetlami vyhráte. Svetlá môžete postupne bez obáv pridávať, Bridge ich dokáže ovládať naraz až 50. Pokiaľ nie ste technický typ alebo sa bojíte komplikácií, nemusíte mať strach, aplikácia má aj českou lokalizáciu, je veľmi intuitívna a so všetkým vám pomôže a podrobne poradí.

Pokiaľ práve nemáte alebo nebudete mať po ruke mobilné zariadenie, je možnosť svetlá ovládať aj cez počítač na internetových stránkách meethue.com.
 

Čo všetko si môžem v aplikácii nastaviť?

Jednou zo základných funkcií je napríklad nastavenie svietivosti žiaroviek, u White and Color Ambiance žiaroviek potom nastavenie ich farby.  
Ďalej to môžu byť napríklad rutiny, u nich si môžete nastaviť, kedy sa svetlá rozsvietia pri príchode z práce alebo naopak zhasnú pri odchode alebo zaspávania pomocou GPS v mobilnom zariadení alebo časovači.
 

Určite oceníte aj funkciu nepravidelného svietenia žiaroviek, napríklad keď odídete na dovolenku alebo dlhšiu pracovnú cestu a dom by sstal prázdny. Žiarovky se niekoľkokrát za deň na určitý časový úsek rozsvietia a následne zhasnú, čo by mohlo odradiť potencionálných zlodejov.

 

Aplikácia má 11 prednastavených svetelných scén napodobňujúcich prírodné scenérie (západ slnka, polárna žiara a ďaľšie) alebo scény pre optimálnu atmosféru (čítanie, relaxácia, ľahké nočné svetlo) a záleží len na Vás, ktoré si vyberiete. Pokiaľ budete večer chcieť sledovať napínavý film, môžete si pre lepšiu atmosféru nastaviť svetlá na tlmenú červenú alebo naopak premeniť svoju obývaciu izbu na tanečný parket pri nastavení svetiel na stroboskop. Ďaľšie svetelné scény je vždy možné stiahnuť z oficiálnych stránok labs.meethue.com.
 
 

Philips Hue samozrejme nie je jediná aplikácia pre ovládanie svetiel, a preto sa nebojte s jednotlivými aplikáciami experimentovať. Jednou z tých užitočných a perfektne optimalizovaných bude aplikácia IFTTT (If This Then That). IFTTT prepojuje notifikácie na mobilnom zariadení so svetlami, teda pokiaľ dostanete správu od partnera alebo partnerky, môžu vám svetlá v pracovni zablikať červenou farbou, naopak pokiaľ čakáte dôležitý pracovný e-mail, môžu vám zablikať zelenou farbou. IFTTT nepracuje len s notifikáciami, napríklad pokiaľ vonku začne pršať, svetlá sa rozsvietia modrou farbou. Záleží len na vašej fantázii.

 
V prípade akýchkoľvek technických otázok či problémov s pripojením, môžete bezplatne kontaktovať priamo Phillips podporu alebo napísať na facebookové stránky Philips HUE, kde Vám radi poradia. 

Zľavy, novinky, inšpirácie

Prihláste sa k odberu newsletteru a nič vám neutečie.

Spýtajte sa na čokoľvek

Pavla

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

02 33 456 870(Po-Pia, 7-18:00 hod.)

Spýtajte sa
 
   
  
 
 

Súvisiace produkty

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i