0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Lampy a lampičky pre našich školákov

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa
 

Nina

Začínate sa pripravovať na nový školský rok a zaujímate sa o to, akú stolnú lampu kúpiť pre svojho školáka? Poradíme vám, ako si vybrať tú správnu, ktorá by sa u páčila, a zároveň by si ňou "nekazil" oči.

Začínate sa pripravovať na nový školský rok a zaujímate sa o to, akú stolnú lampu kúpiť pre svojho školáka? Poradíme vám, ako si vybrať tú správnu, ktorá by sa u páčila, a zároveň by si ňou "nekazil" oči. Stolové lampičky sú veľmi obľúbené u malých školákov, ale je dôležité myslieť aj na ich parametre. A tiež na to, za ako dlho sa Vášmu potomkovi prestane detská lampička s motívom obľúbenej postavičky páčiť.

Lampičky na detský stôl

Prváčikom kúpte kvalitnú lampu, vydržím im mnoho rokov. Zásad, podľa ktorých vyberať, je hneď niekoľko. Volte podľa toho, aby správne smerovala svetlo na daný priestor. Na výber je mnoho variant. Lampy s kĺbom, s pohyblivým ramenom, alebo s ohybným krkom. Jednou z velice obľúbených variant je dotykové zapínanie. Pokiaľ chcete používať klasický spínač, môžete si vybrať či má byť umiestnený na kábli alebo na tele lampy.

Voľte LED žiarovku, vydáva tlmené teplé svetlo, dieťa sa o ňu nespáli a jej jas ho nebude oslňovať. Modernou možnosťou sú lampy napájané z USB. Ak vaše dieťa už pracuje s počítačom, nebudete potrebovať ďalšiu zásuvku navyše. Rolu, hrá samozrejme aj farba. Väčšina výrobcov vyrába lampy v rôznych farbách. Vyberie si preto naozaj každý  a lampa zapadne do celkového dizajnu izby. Ak máte v pláne používať lampu i pri zaspávaní, môžete si vybrať zo stmievateľných svetiel. Pokiaľ si Váš školák rád v posteli číta, kúpte mu lampu s klipom, ktorý sa dá pripevniť na noční stolček alebo poličku.

Pokiaľ máte doma teenagera, určite ho upúta zaujímavý dizajn alebo technické novinky ako je napríklad lampa na diaľkové ovládanie, lampa s displejom, ktorý zobrazuje dátum, čas a teplotu alebo lampa s módom zmeny farby. Nezabudnite, že pri písaní úloh v izbe nestačí jedno svetlo. Nesmie chýbať aj centrálne osvetlenie, pozrite sa na našu ponuku stropných svietidiel do detských izieb. Vyberajte lampičky s deťmi, bude sa im potom dlhšie páčiť. Deti pri nej strávia veľa času a je preto dôležité, aby sa pri nej cítili príjemne.

Po zakúpení nezabudnite lampu na stôl umiestniť správne. Zdroj svetla by nemal byť príliš blízko k pracovnej ploche, aby sa nevytváral nepríjemný kontrast medzi svetlom a tieňom. K pravákom by malo svetlo prichádzať zľava a k ľavákom naopak. Pri práci s počítačom by svetlo malo osvetľovať stenu za monitorom. Kontrast medzi osvetleným displejom a jeho tmavým prostredím sa zníži. To môže vyriešiť niektoré z našich nástenných svietidiel. Prajeme rodičom a deťom úspešný štart do nového školského roka.
                      
 

Autor článku:

Nina
Nina Produktový manažér

Nina sa venuje expanzii našej firmy do zahraničia a projektovému manažmentu. Miluje fotografovanie, a preto je hra so svetlom jej koníčkom. Rada Vám poradí s výberom osvetlenia pre perfektnú rodinnú fotku v interiéri alebo romantickú fotku v exteriéri.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.