Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 20
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Filtrovanie

Načítanie filtra ...

Senzory a hlásiče - Fulgur

  • Najpredávanejšie
  • Zľavy týždňa
  • Najprezeranejšie
Ďalšie najpredávanejšie
Požadovaný obsah nenájdený.

Podkategórie: Senzory a hlásiče - vyberte podkategóriu

Popis kategórie

Detektory plynu, dymu, CO a senzory pohybu


Hlásiče dymu sú zariadenia, ktorých hlavnou úlohou je upozorniť na dym alebo možný oheň. Zatiaľ, čo tieto hlásiče pre domácnosť upozornia prostredníctvom zvukového alebo vizuálneho alarmu, v prípade komerčných budov sa aktivita takéhoto zariadenia prejaví v centrálnom požiarnom systéme spoločnosti. Požiarne snímače sú najčastejšie v tvare disku a rozpoznávajú prítomnosť dymu prostredníctvom fyzického alebo optického procesu. Domáce detektory úniku plynu a ostatných látok majú prepojené jednotky so záložnou batériou. Vďaka tomu ostanú aktívne aj v prípade vypadnutia elektrického prúdu.


Detektory oxidu uhličitého merajú hladiny CO vo vzduchu a týmto spôsobom pomáhajú pri prevencií otravy touto látkou. Sú veľmi dôležité, vzhľadom na to, že samotný CO je bez zápachu, chuti a je bezfarebný. Bez takéhoto zariadenia by ste iba ťažko rozpoznali, že je niečo v neporiadku. Môžu byť umiestnené na podlahe ako aj na strope, ale odporúčame, aby ste sa držali manuálu.


Máme tiež rozdielne detektory úniku plynu, ktoré merajú koncentráciu konkrétneho prírodného alebo umelého plynu (LPG, uhlíkových plynov a iné). Keď koncentrácia plynu dosiahne nadmernú úroveň, detektor plynu reaguje s vizuálnou a akustickou aktivitou alarmu.Vonkajší senzor pohybu je skvelým prostriedkom akým jednoducho zabezpečiť osvetlenie príjazdových ciest, vchodov a rôznych iných oblastí. Naše senzory obsahujú PIR snímač, ktorý na základe prerušenia pozorovaného poľa automaticky zapne svetlo. Senzory pohybu sa líšia detekčnými uhlami (v našej ponuke nájdete aj také, ktoré majú 360 °), detekčnou vzdialenosťou (v našej ponuke nájdete aj zariadenia s 12 m detekčnou vzdialenosťou). Inštalácia je vskutku jednoduchá!


Pohybový senzor má vždy určité IP hodnotenie, na základe, ktorého viete určiť jeho príslušnú odolnosť voči tekutým a pevným časticiam. Vysvetlenie tohto hodnotenia si môžete prečítať v našom článku. V našej ponuke nájdete prestížne značky ako Philips, Eglo alebo Xiaomi!
Banner patička

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Všetky práva vyhradené. Info o spracovaní osobných údajov. i