Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 15 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Svietidlá a žiarovky s technológiou ZigBee

ZigBee je open-source sieť, ktorá umožňuje vzájomnú komunikáciu medzi väčším množstvom chytrých zariadení zdieľajúcich rovnaký komunikačný priestor. Výhodou ZigBee je jeho otvorenosť a tým aj dostupnosť pre ďalšie produkty a zariadenia.

Svietidlá a žiarovky s technológiou ZigBee

ZigBee je technológia pre bezdrôtový prenos dát, podobne ako Bluetooth. Spája zariadenia s nízkym výkonom na krátku vzdialenosť (do 75 m). Pracuje v bezlicenčných pásmach 868 MHz, 902–928 MHz a 2,4 GHz s prenosovou rýchlosťou 20, 40 a 250 kbit/s.

 

Čo je to ZigBee?

Toto označenie bolo odvodené od techniky komunikácie včiel (bee), ktoré sa dorozumievajú pomocou zvláštneho, na prvý pohľad zmäteného tanca (zigzag).

ZigBee prepája jednotlivé prístroje v chytrej domácnosti a hrá zásadnú úlohu vo svete Internetu vecí (Internet Of Things - IoT). Vrámci šifrovanej komunikácie dokáže prepojiť zariadenie rôzných výrobcov pri zachovaní ich vzájomnej kompatibility a pohodlného ovládania.

 

Pomocou jednej centrálnej jednotky ZigBee ľahko spojíte rôznorodé produkty a budete ich pohodlne a interaktívne spravovať z počítača, mobilného telefónu alebo tabletu.

 

Štandard Zigbee je možné použiť pre jednoduchú bezdrôtovú komunikáciu s nízkymi požiadavkami na samotný hardware a napájanie. Preto sú hlavnou doménou siete ZigBee predovšetkým aplikácia s batériovym napájaním, kde pri výrazne nižšej spotrebe energie poskytuje dlhší dosah komunikácie v porovnaní s technológiou BlueTooth, ktorá má dosah len 10 m.

Na druhú stranu je vykúpené nižšou prenosovou rýchlosťou, ktorá však v mnohých aplikáciach úplne postačuje.

Využitie nájdete v diaľkovom bezdrôtovom zapínaní/vypínaní prístrojov v domácnosti (osvetlenie, sťahovanie roliet, odomykanie a otváranie dverí) alebo programovanie a ovládanie spotrebičov (televízia, DVD rekordér, HIFI systém, klimatizácia).

Vďaka nižšej prenosovej rýchlosti disponuje sieť ZigBee vyššiu odolnosť proti rušeniu, čo už sieť predurčuje predovšetkým pre využitie v priemysle.

 

Hlavné benefity technológie ZigBee

  • spoľahlivá a bezpečná bezdrôtová komunikácia
  • kooperácia zariadení mezi značkami, kompatibilitu povoľujú samotní výrobci, nie tretia strana
  • ľahká inštalácia vlastnými silami
  • minimálna spotreba elektrickej energie
  • ovládateľnosť aj na diaľku cez internet
  • veľké množstvo dostupných zariadení
  • nízke počiatočné náklady a ľahká rozšíriteľnosť
  • vyžaduje len riadiacu jednotku a čidlá

 

 

Systém inteligentného osvetlenia Philips Hue

Systém využívajúci protokol ZigBee pre vlastnú radu produktov sa nazývá Philips Hue. Jedná sa o špeciálny uzavretý systém inteligentného osvetlenia, ktorý nepodporuje produkty iných výrobcov, ale združené svietidlá a žiarovky Philips môžete obsluhovať, vďaka technológii ZigBee, pohodlne prostredníctvom vášho telefónu či tabletu aj vo vzdialenosti kilometre od domova. 

S pomocou ďalšej funkcie mobilného telefónu Geolokace dokáže Philips Hue inteligentné osvetlenie rozsvietiť či zhasnúť žiarovky, keď dosiahnete určitej vzdialenosti od domu. Dokáže napríklad rozsvietiť svetlá na príjazdovej ceste, ak ste 50 m od domu a pred dvermi vám umožní rozsvietiť chodbu, kuchyňu alebo obývaciu izbu. Philips Hue naviac spolupracuje s aplikáciou Apple HomeKit takže vám sprístupní dokonca aj ovládanie hlasom. 

Budúcnosť ZigBee

Vďaka rozširujúcej sa ponuke produktov kompatibilných s technológiou ZigBee obslúžite celú domácnosť z displeja vášho telefónu, aj keď ste preč. Pomocou senzorov ľahko overíte, či sa doma nedeje niečo neobvyklého a v okamihu takovej udalosti ste automaticky upozornený.

Systém ZigBee rozpozná vašu polohu a môže tak automaticky rozsvietiť príjazdové lampy, spustiť kúrenie, nastaviť žaluzie do správnej polohy a mnoho ďalšieho. V okamihu vášho odchodu zhasne lustre, aktivuje alarm, zníži teplotu a urobí akúkoľvek ďalšiu činnosť, ktorú mu zveríte. Ušetríte si tak čas, starosti aj peniaze.

Toto všetko je už realitou.

 

 

 

 

Súvisiaci tovar

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.