0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Prihlásiť
Registrovať
Levy banner
Pravý banner

Zavolajte nám, sme tu pre Vás

0233 456 870 (Po-Pia, 7-20 hod.)
MENU
0 0,00
Nakupte ešte za 30
a dopravu máte ZADARMO.
MENU

Spýtajte sa na čokoľvek

Nina

Poradím s výberom aj technickými zádrhelmi.

0233 456 870(Po-Pia, 7-20 hod.)

Spýtajte sa

Monika

Rozšírili sme ponuku krištáľových lustrov. Zahŕňajú jednak moderné svietidlá vhodné do obývacej izby či spálne, tak aj vysoko reprezentačné osvetlenie do hotelov, divadiel, ambasád a iných verejných budov.

Rozšírili sme ponuku krištáľových lustrov. Zahŕňajú jednak moderné svietidlá vhodné do obývacej izby či spálne, tak aj vysoko reprezentačné osvetlenie do hotelov, divadiel, ambasád a iných verejných budov.

Krištáľ je bezfarebná odroda oxidu kremičitého čiže kremeňa. V minulosti bol považovaný za skamenený ľad, a práve preto dostal svoje pomenovanie krištáľ. Grécky výraz Krustallos znamená ľad. Číry a priesvitný krištáľ bol vždy považovaný za symbol rovnováhy a čistoty. Krištáľ sa hojne používa v šperkárstve, laserovej technike a práve aj pri výrobe luxusných krištáľových svietidiel, prevažne krištáľových lustrov.

Moderné krištáľové lustre do obývačky

Je jasné, že krištáľový luster nie je úplne bežným typom interiérového osvetlenia. Pôsobí značne honosne, takže v bežnej domácnosti nájde upotrebenie len v niekoľkých miestnostiach, konkrétne v obývačke, spálni a kuchyni. Býva väčšinou visiaci, takže ho odporúčame do miestností s dostatočnou výškou stropu.
Dávno už neplatí, že by krištáľové lustre boli symbolom starodávneho osvetlenia. Teraz sa vyrábajú v moderných dizajnoch, krištáľ sa kombinuje s ostatnými materiálmi a nezabúda sa tiež na úspornosť. Ako krásny vzor moderného krištáľového lustra môžeme spomenúť kúsky od značky Eglo z kolekcie Chipsy.

 

České krištáľové lustre do reprezentačných priestorov

Ako už sme spomenuli, novo sme náš sortiment rozšírili o desiatky krištáľových lustrov a to od českej firmy Artcrystal. Veľkú časť produktov tvoria luxusné a honosné lustre, ktoré odporúčame predovšetkým do reprezentačných priestorov, napríklad do divadiel či vstupných hál a reštaurácií veľkých hotelov. Jedným z najdrahších modelov je historický odlitkový luster s krištáľovými ovesy zdobený bohatým reliéfom.

Čistenie krištáľových lustrov

Často sa na nás zákazníci obracajú s otázkou: Ako vyčistiť krištáľový luster? Možnosti sú v podstate dve. Tou jednoduchšou, ale drahšou, je pozvať si odbornú firmu.
Ak sa rozhodnete pustiť sa do čistenia sami, je najprv potrebné luster odstrojiť, teda rozobrať ho na jednotlivé časti. Tieto dieliky potom umyjete v plastovej nádobe v teplej vode so saponátom (niektorí používajú umývačku). Následne si časti rozložíte na savú textílii a necháte uschnúť. Ešte predtým než jednotlivé dieliky navešiame späť, je nutné utrieť vhlkou handrou tiež telo lustra.

Lacné krištáľové lustre

Ešte pridávame jednu príjemu informáciu na záver. V našom e-shope zoženiete lacné krištáľové lustre. Rovnako ako u ostatných našich svetiel vám garantujeme najnižšie ceny. Navyše teraz si niekoľko krištáľových lustrov môžete zakúpiť v našom veľkom jesennom výpredaji. A nezabudnite, že už pri nákupe nad 120 € máte DOPRAVU ZADARMO.

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce špecialista

Monika má na starosti e-commerce oddelenie a je fanúšičkou vonkajšieho osvetlenia. Vďaka nej zistíte aké práve frčia trendy vo svete vonkajších svietidiel. A možno aj to ako na efektívne osvetlenie záhrady a okolia domu.

Akcie a novinky prednostne na váš e-mail

Všetko ohľadom svietidiel, typy, vychytávky a návody. Raz za čas priamo do e-mailu.

Odhlásiť odber

Pridajte sa k nám na Facebooku

Nenechajte si ujsť rady, tipy, návody, novinky a špeciálne akcie.

Viac než 150 odberných miest po celej SRViac než 150 odberných miest

Sme vám bližšie ako si myslíte.

Zoznam miest

Copyright © 1994 – 2019 Donoci, s.r.o., Všetky práva vyhradené.