Na sklade máme 560 000 svietidielDopravu máte zadarmo od 30 €Predĺžená záruka na 3 roky

0233 456 870 , Po-Pia do 20:00 hod

0
Obľúbené produkty:
0

Nemáte žiadne obľúbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategórie

Ako vybrať stropný ventilátor?

Krásne horúce dni sú tu. Aj takéto teplé počasie, ale môže doma pekne potrápiť. Čo tak si zaobstarať stropný ventilátor, aby sa nám aj v takýchto horúcich dňoch lepšie dýchalo?

Väčšina z vás je určite rada, že je zima za nami a konečne nastali horúce letné dni. Aj keď je však vonku krásne, doma nás môže také teplo pekne potrápiť. Otvoriť okno nám väčšinou skutočne nepomôže. Vzhľadom k tomu, aké bývajú vonku teploty, otvorením okna len naženieme do miestnosti ešte väčšie teplo, ako bolo doposiaľ.
 
Môžete si zaobstarať klimatizáciu, ale mnohokrát je to zbytočné a hlavne drahé. Naviac, aby ste klimatizáciu spojazdnili, je dôležitý vývod z budovy von. Museli by ste teda urobiť dieru do steny. Čo sa týka elektriny, je omnoho nákladnejšia.
 
 
Úplne postačí zaobstarať si stropný ventilátor, ktorý nám skvelo poslúži a naviac má hneď niekoľko výhod.
 
 

Výhody a nevýhody stropného ventilátora

Najdôležitejšia funkcia ventilátora je cirkulácia vzduchu v miestnosti. Tým teda dochádza k tomu, že nás pocitovo ochladzuje. Bohužiaľ, pri naozaj vysokých teplotách nie je ochladenie tak značné, čo je asi ich jedinou nevýhodou. Do bežných domácností, ale pre príjemné prostredie úplne postačí.
 
Ďaľšou veľkou výhodou je cena, ktorá je oproti klimatizácii omnoho priaznivejšia, a rovnako náklady na prevádzku sú oveľa nižšie. Taktiež ich montáž je veľmi ľahká. Nie je potreba žiadnych vývodov, tak ako je to pri klimatizácii.
 
Len pripevniť k stropu a všetko môže fungovať. Oproti klimatizácii, čo sa týka hluku ani neviete, že je spustený. Nie je toľko počuť, teda vás vôbec neruší. Naviac môže byť skvelým pomocníkom aj v zime, kedy vám pri spätnom chode šetrí náklady na kúrenie.
 
 
 
 
 
 
Naviac plní funkciu nielen praktickú, ale tiež estetickú. Keďže si môžete vybrať z rôznych tvarov a farieb, stačí si všetko zladiť s ďaľším vybavením a skvelo doplní celý dizajn miestnosti.
 
Oproti stolným či stojanovým ventilátorom majú výhodu v tom, že sa nemusíme báť nechať na stole papiere, ktoré by tak boli rozfúkané po celej miestnosti. So stropnými ventilátormi sa toto stať nemôže. Naviac stolné alebo stojanové môžu nepríjemne fúkať a spôsobiť tak bolesti v krku či nepríjemné fúkanie priamo do uší.
 
null 

Ventilátory bez svetla alebo so svetlom?

Než si zaobstaráte stropný ventilátor, je dôležité si dobre premyslieť, či ho chcete používať len k ochladeniu vzduchu alebo tiež ako svietidlo. Podľa toho si potom môžete vybrať ventilátor so svetlom či bez svetla. V prípade, že sa rozhodnete zaobstarať si ventilátor so svetlom, je potrebné umiestniť ho nejlepšie do stredu miestnosti, aby bolo svetlo rovnomerne rozprestrené. Prakticky je to rovnaké ako u iného stropného svietidla či lustra.
 
Ventilátor so svetlom je možné zapojiť tak, aby bolo možné ovládať svetlo aj ventilátor zvlášť. Je to samozrejme tá najlepšia varianta. Určite by ste nechceli zakaždým, keď si zapnete svietidlo, aby nutne musel ísť aj vetrák. Najlepšie je sa ohľadne tohto pripojenia poradiť priamo s elektrikárom. Pokiaľ už hlavné svetlo, ktorého sa nechcete vzdať, v miestnosti máte, postačí vám ventilátor bez svetla.
 
Či tak alebo onak, pokiaľ si budete chcieť ventilátor zapojiť svojpomocne, myslite hlavne a predovšetkým na bezpečnosť a zapájajte ho tak, ako aj luster či ďalšie svietidlá na priame zapojenie, pri vypnutých poistkách. Ďalej by vám malo stačiť klasické náradie.
 
                                                                                
 
Pokiaľ sa teda chcete aj v týchto sparných dňoch cítiť príjemne, stropné ventilátory vám k tomu skvelo dopomôžu. Stačí si len vybrať ten, ktorý vám do miestnosti zapadne.  

Súvisiaci tovar

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.